Krádež vloupání do rekreační chaty

Planá nad Lužnicí – Policisté pátrají po pachateli, který se v blíže neurčené době od 28. června do ranních hodin dne 9. července  vloupal do jedné z rekreačních chat v Plané nad Lužnicí, části Lhota Samoty. Po násilném vstupu chatu prohledal, poškodil zařízení a rozházel zde uložené věci. Na místě činu byla nalezena červená mikina (na fotografii) s kapucí velikosti XL s anglickými nápisy bílé barvy, která dle vyjádření majitele nepatří nikomu z uživatelů chaty. 

Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně nekonvenční mikinu, zle předpokládat, že si osoby, která ji nosila, mohl někdo z místních obyvatel všimnout či dotyčnou osobu znát. Policistům by tato osoba mohla jistě k objasnění případu poskytnout velice důležité poznatky.
Jakékoliv informace k uvedenému skutku, včetně poznatků k dotčené osobě, sdělte prosím sezimovoústeckým policistům na jejich služebně v budově Územního odboru PČR na Soběslavské ulici číslo 2763 v Táboře či telefonní lince číslo 974 238 730. 

Zatajení nálezu peněženky

Soběslav – Pátráme po osobě, která si nálezem přisvojila pánskou koženou peněženku hnědé barvy, o velikosti přibližně 20 x 10 cm, která zůstala zapomenuta krátce po sedmé hodině ranní ve čtvrtek dne 9. července 2015 v prodejně OD Penny na sídlišti Svákov v Soběslavi. V peněžence se nacházela finanční hotovost v řádu tisíců korun.

Povinností každého je nález odevzdat. A to přímo majiteli, pokud na něj není kontakt, tak na příslušném městském úřadě, případně na služebně policie. V opačném případě se z poctivého nálezce stane pachatel trestného činu, konkrétně přečinu zatajení věci. Trestní zákoník za takovéto jednání stanoví, mimo jiné, až trest odnětí svobody na dobu až jednoho roku. Případ šetří policisté místního obvodního oddělení Soběslav.
Žádáme tímto každého, kdo se krátce po sedmé hodině ranní uvedeného dne, tedy ve čtvrtek dne 9. července 2015, nacházel v prodejně OD Penny na soběslavském sídlišti Svákov a mohl si všimnout osoby, která zde peněženku nalezla, případně by měl k uvedenému skutku další důvodné informace, aby své poznatky předal policistům místního obvodního oddělení na jejich služebně na Palackého ulici číslo 94/2, telefonním čísle 974 238 740, případně policejní lince číslo 158. Děkujeme.

Dozvuky Mighty Sounds

Tábor –  V průběhu tohoto týdne se policistům s majetkovou újmou přihlásili další poškození v souvislosti s festivalem Mighty Sounds. Muž středního věku ze Soběslavska byl dle svého oznámení okraden okolo půlnoci z 4. na 5. července o svůj mobilní telefon značky Samsung i9505 Galaxy S4, který měl při sobě v příruční tašce. Svou škodu odhadl na částku 10 000 korun.

Mladá dívka z Českých Budějovic pak byla dle svého oznámení okradena mezi pátou a osmou hodinou ranní neděle 5. července. Neznámý pachatel rozřízl plachtu jejího stanu a z kabelky, kterou měla poškozená uloženou pod hlavou, odcizil mobilní telefon značky LG a finanční hotovost. Svou škodu vyčíslila na 6 400 korun.
Oba případy prověří policisté táborského obvodního oddělení.