Brali vše, co jim přišlo pod ruku
Tábor –  Krádež vloupáním do rekreační chaty řeší táborští policisté. Pátrají po zloději nebo zlodějích, kteří se v době od 31. března do 3. dubna vloupali do jedné z rekreačních chat v oblasti U Jezu v Táboře – Čelkovicích. Po násilném vstupu zde odcizili tři kytary, psací stroj, hi-fi věž a dvě horská kola. Majiteli způsobili škodu přesahující částku 35 000 korun.

Jakékoliv poznatky, které by přispěly k odhalení pachatele či pachatelů a dohledání odcizených věcí, přivítají policisté na své služebně v Divadelní ulici v Táboře.

Další případ krádeže nafty
Košice -
Po víkendovém případu krádeže nafty ze dvou traktorů v areálu zemědělského družstva v Broučkově Lhotě na Chotovinsku, šetří policisté další obdobný případ. Zloděj tentokrát zaútočil ve večerních hodinách 6. dubna, a to v obci Košice. Z nádrže nákladního auta, zaparkovaného na panelové cestě v blízkosti místního vodojemu, odčerpal přibližně 100 litrů nafty. Majiteli způsobil škodu ve výši odhadem 3 100 korun. 
Dle prvotního šetření mohlo ke krádeži dojít mezi půl desátou a desátou hodinou večerní. Policie žádá každého , zejména pakmístní obyvatele, kdo by si přibližně v uvedenou dobu mohl v obci v souvislosti s tímto případem všimnout jakéhokoliv důvodného dění, a to zejména pohybu podezřelé osoby či osob s vozidlem, případně vozíkem se sudy či kanystry, aby své informace sdělil policistům místně příslušného obvodního oddělení Sezimovo Ústí na telefonním čísle 974 238 635.

Vandalové poškodili auto
Tábor - Policisté vyšetřují z případů vandalského poškození osobního auta v Táboře. Tentokrát se tak stalo v době mezi třetí a čtvrtou hodinou odpoledne ve čtvrtek dne 2. dubna, a to přímo ve frekventovaném centru města Tábora, konkrétně před domem číslo 496 na náměstí Františka Křižíka. Vandal poškrábal lak zaparkovaného osobního vozidla na pravých předních a zadních dveřích, a dále pak na dveřích zavazadlového prostoru. Majiteli způsobil škodu ve výši odhadem 12 korun korun. 
Svým jednáním se vandal dopustil trestného činu poškození cizí věci, za který mu u soudu hrozí, mimo jiné, až trest odnětí svobody na dobu až jednoho roku. Lze předpokládat, že si v uvedenou dobu na takto frekventovaném místě mohl pachatele někdo všimnout. Jakékoliv poznatky od případných svědků přivítají policisté na své služebně v Divadelní ulici v Táboře či telefonní lince 974 238 700.

Používala kreditní kartu svého bývalého přítele
Tábor - Policie nyní trestně stíhá ženu, která se svým jednáním dopustila hned dvou trestných činů a to trestného činu krádeže a trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Podezřelá žena si v Táboře, v bytě poškozeného, kde s ním v loňském roce žila ve společné domácnosti, neoprávněně opatřila jeho platební kartu. Bez mužova vědomí a souhlasu ji používala k výběrům hotovosti a k bezhotovostním platbám. Poškozenému tak způsobila škodu ve výši nejméně 85 909 korun. Podezřelá žena se svého jednání dopustila i přesto, že byla v posledních třech letech odsouzena pro majetkový trestný čin. Do dvou týdnů pak stane před soudem. V případě soudem uznané viny hrozí podezřelé až pět let odnětí svobody.