Dceři a bývalé ženě dluží na výživném

Tábor – Táborští policisté podezírají ze zanedbání povinné výživy sedmatřicetiletého muže z Táborska. Podle nich od září loňského roku neplatí výživné na dceru, ačkoliv mu to v roce 2006 uložil soud. Peníze by měl posílat matce společného dítěte. Jenže neplní ani rozsudek z roku 2007, který mu ukládá povinnost platit výživné i bývalé manželce. Dohromady tak dluží šest tisíc korun.

Řídil bez řidičského oprávnění

Tábor – Do října letošního roku by pětadvacetiletý mladík měl zapomenout, jak vypadá volant u auta. Do té doby mu v Českých Budějovicích řízení motorových vozidel zakázali. Jak se v neděli v Táboře ukázalo, těžkou hlavu si z toho nedělá. Muž cizí státní příslušnosti se tak za jízdu ve felicii vystavil paragrafu pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Kopal do zaparkovaných aut

Tábor – Městská kamera zachytila v Palackého ulici dva podnapilé mladíky, kteří na sebe strážníka u monitoru upozornili zvláštním chováním. Jeden z nich nejprve manipuloval s popelnicí, což by nebylo tak zlé, kdyby poté nezačal kopat do zaparkovaných aut. V sousední Žižkově ulici už k výtržnostem neměl příležitost, postarala se o to pohotová  hlídka strážníků.

Majitel hledá svoji motorku

Bechyně – V úterý policisté požádali o pomoc při hledání pásového bagru, nyní se na veřejnost obracejí v souvislosti se zmizením motorky Ducati Hyperstrada B2, značky 7C 2851, světle červené barvy s černým sedlem a se zadním plastovým nárazníkem v černé barvě. Kola jsou a loukoťová. Ze svého místa zmizela ve středu mezi 12. až 13.25 hodinou v Bechyni. Kdo by mohl policistům podat informace k hledané motorce, může volat na linku 158.