Podle tiskového mluvčího Miroslava Doubka se tentokrát terčem zlodějů stal nákladní automobil tovární značky Scania, odstavený v noci z 11. na 12. září u silnice nedaleko hřbitova v katastru obce Zálší. "Pachatel či pachatelé po násilném překonání uzávěru odčerpali z nádrže automobilu na sto litrů nafty," dodal fakta. Vlastní krádeží a poškozením vozu vznikla škoda ve výši 5 200 korun.

Policie žádá každého, kdo by měl k objasnění uvedeného skutku jakékoliv důvodné informace, a to zejména k výskytu podezřelé osoby či osob, pravděpodobně s vozidlem, aby je předal policistům na jejich služebně na náměstí T. G. Masaryka ve Veselí nad Lužnicí či telefonní lince 974 238 760.

"Jak již bylo uvedeno, nejedná se o ojedinělý případ. Opětovně tímto apelujeme na majitele, aby zabezpečení a kontrole svých vozidel věnovali odpovídající pozornost. Důvodné poznatky k výskytu osob podezřelých z uvedené trestné činnosti pak neprodleně předejte policistům cestou linky číslo 158," uvedl na závěr Miroslav Doubek.