Řídil opilý a přes zákaz  
Tábor – Policisté zahájili trestní řízení proti muži, kterého kontrolovala policejní hlídka v Moskevské ulici na Sídlišti Nad Lužnicí krátce po půlnoci ze soboty na neděli. Řidič nadýchal téměř dvě promile, to ale nebyl jeho jediný problém. Navíc měl totiž zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do roku 2022. Teď ho čeká soud. Je podezřelý ze spáchání hned dvou trestných činů a hrozí mu až tři roky vězení.

Ukradl sekačku na trávu  
Dobronice u Bechyně – Policie pátrá po pachateli loupežného vloupání do rekreační chalupy na severním okraji obce, který měl násilně vniknout na pozemek někdy mezi 19. lednem a 25. únorem.

Z hospodářské části budovy si odnesl benzinovou sekačku na trávu značky Husqvarna. Svým počínáním způsobil majiteli souhrnnou škodu ve výši asi pět tisíc korun.

Po zloději i odcizené sekačce pátrají policisté místně příslušného Obvodního oddělení Policie České republiky Bechyně.

"Nejedná se v této době o ojedinělý případ. Majitelům rekreačních nemovitostí tímto opětovně doporučujeme, aby zajištění a kontrole svého majetku věnovali odpovídající pozornost," upozornil Miroslav Doubek, jihočeský tiskový policejní mluvčí.