Hlídka Městské policie Tábor vyjížděla k banální stížnosti na rušení nočního klidu. Nakonec se jeden ze strážníků stal obětí napadení.

Hlídka strážníků u bytu v panelovém domě v Havanské ulici, kam přijela řešit telefonické oznámení jedné jeho obyvatelky, však žádné rušení nočního klidu nezjistila. Po chvíli se dostavila oznamovatelka a strážníkům upřesnila, že k hluku v bytě docházelo asi hodinu předtím. "Strážníci jí proto vysvětlili další postup a zákonné možnosti, jak protiprávní jednání řešit. Žena však trvala na okamžitém řešení jejího podnětu, postupně zvyšovala hlas, až nakonec počala v domě tropit výtržnosti a sama tak rušila poslední minuty nočního klidu v domě. Nakonec si vyžádala služební čísla strážníků s tím, že si bude stěžovat," upřesnil Pavel Šimek, mluvčí městské policie.

"Po ukončení jednání a odchodu hlídky z domu seběhl z horního patra muž, který nejprve "šermoval" mobilním telefonem strážníkům před obličeji. Poté na jednoho z nich zaútočil a kopem do oblasti hrudníku mu vyrazil dech," popsal následné dění.

Potom se muž vydal na útěk. Druhý strážník útočníka pronásledoval a přede dveřmi otevřeného bytu, kam se chtěl zřejmě ukrýt, jej za pomoci donucovacích prostředků zpacifikoval. Při zákroku zasahující strážník přišel ke zranění hlavy. "Oba strážníci společně nakonec agresora spoutali. V tom jim však aktivně bránila žena, která je původně na místo přivolala," dodal.

Zajištěný útočník nakonec za pomoci přivolané posily skončil na služebně Policie České republiky, která si případ převzala.