Velmi citlivým případem se nyní zabývají táborští policisté. Vystupují v něm totiž muž středního věku a malá, osmiletá dívenka.
Incident, který je možné charakterizovat jako nevhodné chování dospělého muže k malé dívce, se stal v pondělí kolem půl třetí odpoledne na Píseckém rozcestí.

„Dle zatím zjištěných informací mělo dojít k incidentu v době, když se dívka vracela ze školy domů. Prosíme o pomoc veřejnost a hlavně svědky, kterými by měli být řidič a spolujezdec blíže neurčeného auta, zřejmě šedé barvy a typu pick up s otevřenou nákladovou plochou,“ vyzývá mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.
Auto přijelo ze směru od centra města, u křižovatky a zároveň i dvojice muže s dívenkou zpomalilo. Posádka na muže z auta volala něco ve smyslu, aby toho nechal.

Pětačtyřicetiletý muž je střední, asi 175 centimetrů vysoký, oblečený byl do zimní tmavé bundy a tmavě modrých riflí. Na hlavě měl modrou kšiltovou čepici, zpod které mu byly vidět prošedivělé vlasy. Na zádech nesl batoh tmavé barvy a v ruce kytici červených tulipánů. Podle policistů mohl jevit známky opilosti.
„Policistům se podařilo důvodně podezřelého muže vypátrat a zadržet. Teď však potřebují pravdivá svědectví,“ apeluje Doubek především na posádku projíždějícího auta.

Školačka měla na sobě tmavě šedé sportovní šusťáky, zimní prošívanou bundu tmavě fialové barvy, na hlavě vínovou pletenou čepici a na zádech školní brašnu.
K zásadnímu dění mělo dojít na chodníku ulice Čs. armády, a to v místě vyústění Čečkovy ulice, tedy v prostoru u přechodu u Družby.
Pokud si někdo nezvyklého chování dvojice všiml, a nemuselo to být pouze u Družby, ale na celé trase mezi zastávkami autobusů od nemocnicí k Píseckému rozcestí, měl by své poznatky táborským kriminalistům sdělit přímo na linku 158.