Vloupání do vozidla a krádež.

Policie pátrá po pachateli, který ve středu v době od půl sedmé hodiny ranní do půl páté hodiny odpolední, vloupal do osobního automobilu Ford Fiesta, zelené barvy. Vůz stál v inkriminovanou dobu na parkovišti vedle mostu přes řeku Lužnici na Nábřežní ulici v Táboře – Čelkovicích. Zloděj vnikl do vozidla po rozbití okna dveří u řidiče. Z vnitřních prostor odcizil autorádio a nepohrdl ani desetimetrovým prodlužovacím elektrickým kabelem bílé barvy. Hmotná škoda na odcizených předmětech je odhadnuta na částku 800 korun, výše způsobené škody na vozidle je předmětem dalšího šetření.
Policie proto žádá každého, kdo si v uvedený čas ve výše uvedeném prostoru v souvislosti s vloupáním do tohoto vozidla mohl všimnout jakéhokoliv důvodného dění, aby své poznatky sdělil táborským policistům na jejich služebně v Divadelní ulici či telefonním čísle 974 238 700.

Zatajení věci

Peníze, zaslané omylem na jeho účet, nevrátil.
Táborští policisté zahájili úkony trestního řízení proti místnímu muži středního věku. Na jeho bankovní účet byla jednou z táborských firem počátkem tohoto roku omylem zaslána finanční hotovost ve výši bezmála 9 000 korun. Přestože byl o této skutečnosti prokazatelně vyrozuměn, peníze nevrátil. Stal se tak důvodně podezřelým ze spáchání trestného činu, a to přečinu zatajení věci.
Trestní zákoník v § 219 jasně uvádí, že kdo si přisvojí cizí věc nebo jinou majetkovou hodnotu nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.
Své (ne)jednání teď bude muset vysvětlovat před soudem.