Jak již Deník informoval, lokomotiva se poškodila a musel být zastavený provoz na trati. V ohrožení bylo sedm desítek cestujících.

Událost se podle policejní mluvčí Lenky Pokorné stala na 80,4 km v lokalitě Kopeček, poblíž ulice Angela Kančeva v Táboře.

Kvůli kamenům na kolejích v sobotu 28. října v Táboře u hřbitova musel zastavit rychlík.
V Táboře kameny na kolejích zastavily rychlík. Lokomotiva se poškodila

"Do některých kamenů následně narazil vlak, jedoucí ve směru od Prahy na Veselí nad Lužnicí rychlostí 105 km/h. Ve vlaku cestovalo nejméně 70 cestujících. K vykolejení vlaku, které bezprostředně hrozilo, naštěstí nedošlo," uvedla mluvčí.

Kameny na kolejích:

Pokračovala, že z dosavadního šetření vyplývá, že se tohoto činu měli dopustit dva mladící ve věku kolem patnácti let. "Oba měli střední postavu. Jeden měl na sobě šedé oblečení a nesl tašku přes rameno. Druhý byl oblečený do šedých tepláků a modré mikiny," popsala.

Policie žádá oba mladé muže, aby se přihlásili na policejní služebně v Divadelní ulici číslo 212 v Táboře, případně na telefonních linkách 974 238 336, 974 238 701 či na lince tísňového volání 158 k podání vysvětlení.

Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

"Zároveň žádáme svědky, kteří si mohli všimnout něčeho podezřelého, nebo viděli toho, kdo kameny na koleje umístil, aby předali pro nás důležité informace na uvedených kontaktech," vyzvala Lenka Pokorná.