Podle policejní mluvčí Martiny Joklové ho muži zákona pronásledovali z Bechyně po silnici 2/122 směrem na Opařany. "U odbočky na Haškovcovu Lhotu pronásledovaný vyjel mimo silnici, kde auto uvízlo. Řidič se dal na útěk. Policisté ho pod hrozbou střelné zbraně, což je jeden z donucovacích prostředků, zastavili. Muž měl pozitivní test na pervitin a marihuanu. Takže ještě bude následovat lékařské vyšetření," popsala Martina Joklová s tím, že při zásahu nikdo nebyl zraněn.

Momentálně je podle policejní mluvčí řidič (24 let) podezřelý z neoprávněného užívání cizí věci, navíc řídil navzdory zákazu, takže se bude zpovídat i z maření výkonu úředního rozhodnutí. A podle výsledku lékařského vyšetření je ve hře i řízení pod vlivem omamných látek.

Minulý týden, konkrétně 28. října dopravní honičku jak vystřiženou z akčního filmu zažili policisté v Českém Krumlově. Hlídce ujížděl padesátiletý muž v Porsche a bylo mu jedno, kolik dopravních nehod způsobí. Mimo jiné také srazil čerta v Dlouhé ulici.

Muž v Porsche prchal před policií ulicemi Krumlova. Jízdu zakončil v sloupu.
Muž v Porsche ujížděl policii ulicemi Krumlova. Srazil čerta a skončil v sloupu

A 13. října večer policisté od Jindřichova Hradce začali pronásledovat dodávku, jejíž řidič podezřele zrychloval. Jeho jízda s policisty v patách skončila v nedalekých Studnicích, kde auto narazilo do rohu stodoly.

Ve čtvrtek 13. října 2022 ve večerních hodinách policisté pronásledovali ujíždějícího řidičce. Policejní honička skončila ve Studnicích na Jindřichohradecku, kde pronásledované auto narazilo do stodoly.
Policejní honička skončila nárazem pronásledovaného auta do stodoly

Tím výčet říjnových policejních honiček na jihu Čech ale nekončí. 7. října v ranních hodinách si všimli policisté z obvodního oddělení v Horní Plané odcizeného auta. Za vozem se okamžitě vydali a se zapnutým majáky a s nápisem „STOP POLICIE“ vyzývali jeho řidiče, aby zastavil. Řidič na jejich výzvy nereagoval a začal ujíždět. Řítil se obcemi i více než stokilometrovou rychlostí. Jeho jízda skončila až v Horní Plané, kde havaroval. Auto narazilo do drátěného oplocení s betonovou podestou.

Ilustrační foto.
Řidič s kradeným autem ujížděl policistům. Při divoké honičce havaroval