Ve spolupráci s policisty táborského obvodního oddělení se jim podařilo rozkrýt a zadokumentovat rozsáhlou majetkovou trestnou činnost skupiny čtyř mladých mužů a jednoho mladistvého (17, 19, 20, 21 a 28 let). Banda řádila v Táboře od června.

„Všichni z uvedené skupiny již měli s policisty a se zákonem co do činění. Za své protiprávní jednání byli v minulosti pravomocně odsouzeni nebo potrestáni, avšak nadále v něm pokračovali,“ zmínila na adresu dnes již obviněných výtečníků policejní mluvčí Lenka Pokorná.

„Pachatelé se zaměřovali především na krádeže v obchodech, obchodních domech a provozovnách. Do výčtu jejich trestné činnosti patří i vloupání do autobusu. Těchto činů se dopouštěli ve spolupachatelství nebo samostatně na území Tábora. V rámci vyšetřování jim bylo zatím prokázáno 14 skutků se škodou za více než 360 tisíc korun.“

Dva členové party mají navíc na triku i násilnosti. Osmadvacetiletý muž čelí mimo jiné i obvinění i ze spáchání přečinu výtržnictví. „Měl se ho dopustit v listopadu v jedné z prodejen elektroniky v Soběslavské ulici v Táboře, kde byl se svým jednadvacetiletým kumpánem, který odcizil mobilní telefon Samsung Galaxy Z Flip4. U východu je však zastavil občan, který si krádeže všiml a nebyl k tomu lhostejný. Starší z pachatelů jej napadl pěstí do obličeje, čímž mu způsobil zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Při incidentu došlo i k poškození dveří do prodejny. Díky všímavému občanovi a posléze i zaměstnancům obchodu byli oba zloději zadrženi a předáni policii,“ líčí policejní mluvčí.

Také devatenáctiletý muž si vyslechl nejen obvinění z krádeží, ale i z přečinu ublížení na zdraví, neboť v červnu v Šafaříkově ulici v Táboře napadl dvěma údery pěstí do hlavy muže, způsobil mu zranění, jež si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici a čtrnáctidenní neschopnost. Oba agresivní muži jsou ve vazbě, ostatní obvinění jsou stíháni na svobodě.