Obhájci Tomáše Matyše Vitězslavu Dohnalovi tak v této kauze končí práce. Výrok vrchního soudu je totiž pravomocný. „Existuje sice možnost dovolání, ale to musí splnit speciální podmínky. Rozhodnutí je pravomocné ve všech bodech, vrchní soud řekl, že krajský rozsudek je pečlivě odůvodněný a není mu co vytknout,“ uvedl obhájce s tím, že od té chvíle se na podnikatele hledí jako na nevinné osoby, které se v souvislosti s rekonstrukcí Palcátu žádného trestného jednání nikdy nedopustili.

Policisté oba podnikatele obvinili v létě roku 2014. Bezmála tři roky tedy čekali a doufali v osvobození, kdy z nich spadne stres. Tomáš Matyš přiznává, že kauza ho připravila i o přátele. „Když se vám něco takového stane, spousta známých se od vás odvrátí a podnikatelsky máte rázem taky všechno špatně,“ naznačil dopad obvinění.
Poprvé se dostavili k táborskému soudu loni v červnu, před senát je přivedlo stíhání, že při rekonstrukci hotelu se dopustili zločinů poškozování finančních zájmů EU ve stadiu pokusu (oba) a dotačního podvodu ve stadiu pokusu (pouze Tomáš Matyš). Za to jim hrozil trest odnětí svobody od pěti do deseti let. Ze srpnového líčení už odcházeli s lepší náladou. Předseda senátu Petr Černý je zprostil obžaloby, zatímco podle něj se ničeho trestného nedopustili, státní zástupkyně případ poslala vyšší instanci.

Již jsme o kauze psali:

Svůj hotel nedá 
Palcát ovládá další vlastník 
Policisty zajímá oprava táborského hotelu Palcát 
Palcát byl pro podnikatele cesta k soudu 
Palcát je ke dnu nestáhl, jsou nevinní