Další z mnoha případů řeší například strakoničtí policisté. 

"V prvním z nich šlo opět o vylákání přístupových údajů k platební kartě. Žena z Prachaticka (45 let) přišla o více než 70 tisíc korun. Také jí se stal osudným internetový portál, na kterém nabízela zboží. Oslovil ji podvodník, který projevil zájem o její nabízené zboží a prostřednictvím aplikace WhatsApp od ženy podvodně vylákal přihlašovací údaje k platební kartě a internetovému bankovnictví," popsala mluvčí policistů Jaromíra Nováková.

Ve druhém případě pak pachatel použil jinou návnadu. Na telefonní číslo muže zaslal nevinně znějící SMS zprávu ve znění: "Příspěvek na bydlení máte k dispozici: https//information…"

"Po kliknutí na odkaz se otevřely stránky Ministerstva práce a sociálních věcí, ale POZOR - falešné! K získání příspěvku bylo nutné vyplnit přihlašovací údaje do internetového bankovnictví. A výsledek? Žádný příspěvek na bydlení, ale odečet 90 tisíc korun z bankovního účtu," sdělila Jaromíra Nováková.

Policisté apelují na občany: Buďte opatrní a raději si zaslané informace ověřte na oficiálních informačních linkách společností. Předávejte, prosím, informace o podvodech příbuzným, známým, kamarádům a pomozte zabránit dalším podvodům.