Všímavá paní z Varšavské ulice na sídlišti Nad Lužnicí včera zachránila novinový stánek před zloději. Když si všimla, že se dva muži (28 a 26) pokoušejí do stánku vloupat, okamžitě zkontaktovala policii.
„Krátce před půl desátou hodinou čtvrtečního večera zavolala na linku tísňového volání paní z Varšavské ulice v Táboře a oznámila, že vidí dva zloděje, kteří se právě vloupali do novinového stánku. Na místo okamžitě vyrazily dvě policejní hlídky, ke kterým se paní přihlásila a podala další informace k pachatelům,“ informoval za táborské policisty Miroslav Doubek a naznačil, že policisté následně neměli problém oba muže ustanovit a následně zadržet.
Jelikož byli oba opilí (u jednoho z nich policisté následně naměřili téměř dvě promile), nechtěli se vzdát a zákroku vzdorovali.
„Přihlížející občané se tak stali svědky vzorového zákroku a oba zloději se tak po nasazení hmatů a chvatů sebeobrany ocitli na zemi s pouty na rukou,“ popsal Doubek.
Následně policisté zjistili, že mladíci při násilném vniknutí ze stánku odcizili časopisy a DVD nosiče. Dále u nich zajistili autorádio a větší množství nové kosmetiky.
„Za vzornou spolupráci při ochraně majetku spoluobčanů policisté všímavé, ochotné a jistě i statečné paní z Varšavské ulice velice děkují,“ zdůraznil Doubek.