Odjet autem byla hračka

Vlčeves – Sezimovoústečtí policisté rozplétají případ neoprávněného užívání cizí věci. Jeho hlavní strůjce nasedl do cizího peugeotu vínové barvy a odjel. Auto mělo zmizet v době mezi 5. a 7. červnem z neuzamčené garáže na volně přístupném pozemku ve Vlčevsi. Jak byla přístupná garáž, nabízelo se i auto. Jeho majitel totiž nechal v zapalování klíčky a v kaslíku veškeré doklady k vozu. Napočítal škodu kolem 10 tisíc. Jakékoliv poznatky k tomuto případu, a to jak z místa činu, tak k možnému výskytu, nabídce prodeje či jiného osudu uvedeného auta, sdělte sezimovoústeckým policistů na služebně v budově Územního odboru PČR na Soběslavské ulici v Táboře, nebo telefonicky na číslo 974 238 730.

Než si zaplaval, přišel o tisíce

Veselí nad Lužnicí - Teplé počasí přilákalo k vodě nejen rekreanty, ale i zloděje. Přesvědčil se o tom mladý muž, který o uplynulém víkendu zavítal na vdovskou pískovnu. Tašku nechal odloženou na pláži u jednoho z místních sportovních klubů. Takovouto šanci si zloděj nenechal ujít a z tašky mu ukradl peníze v řádu několika tisíců korun. Po zloději pátrají policisté veselského obvodního oddělení. Policisté znovu opakují, že jakékoli koupaliště je v pozornosti zlodějů. I při koupání mějte své věci pod kontrolou.

V pondělí ráno hořelo na dvou místech

1:28 hodin:  Rataje – Hasiči vyjeli k ohlášenému požáru zemědělské usedlosti. V průběhu jízdy se změnila na karmu, který již uhasil majitel. Část vyslaných hasičů se vrátila na základnu, další dorazila na místo zkontrolovat, zda průtokový ohřívač na vodu a část kuchyňské linky jsou řádně uhašeny a zakouřený dům odvětrali. Vyšetřovatel HZS stanovil výši škody na 50 tisíc korun, přičemž příčina požáru je předmětem šetření.

5:58 hodin: Planá nad Lužnicí - K dalšímu požáru vyjeli táborští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Plané do místní firmy, v jejímž areálu hořel obsah velkoobjemového železného kontejneru na nebezpečný odpad. Úkolem hasičů bylo nejprve zjistit, jaký druh odpadu je v kontejneru uložen. Přestože se požár nerozšířil mimo kontejner, nařídil velitel zákaz vycházení z budov areálu a společně s policisty zvažoval evakuaci lidí. Přes operační středisko byl na místo povolán zástupce firmy, který uvedl, že se jedná o směs průmyslového odpadu, pravděpodobně ropných produktů a louhů. Přítomnost radioaktivních látek byla vyloučena. Krátce po 7. hodině ranní velitel zásahu nahlásil, že požár je uhašen. Škoda je odhadnuta na 15 tisíc korun, hodnota uchráněného majetku činí 30 tisíc, příčina vzniku požáru je v šetření.