„Soutěž o pojmenování mladého zubra, který je už jedenáctým mládětem tohoto druhu narozeným u nás, vyvolala obrovský zájem našich fanoušků. Velký ohlas bohužel přilákal i nechtěnou pozornost internetových podvodníků, kteří se snaží zneužít naší dobré pověsti. Zatím anonymní pachatelé založili hned několik falešných profilů vydávajících se za naši zoo a začali z něj obepisovat lidi, kteří poslali svůj tip, že vyhráli. Ve zprávě byl odkaz na externí web, kde měli údajní výherci soutěže vyplnit své údaje včetně těch zneužitelných. Profily jsme ihned nahlásili a na našich stránkách zablokovali. Naše příznivce důrazně vyzýváme, aby na žádný poslaný odkaz neklikali a na zprávu nejlépe ani nereagovali,“ upozorňuje na podvod ředitel zoo Evžen Korec.

Jedním z hlavních znaků, že jde o podvod, je hned samotné oznámení o výběru návrhu jména konkrétního osloveného uživatele. „Soutěž trvá až do neděle, teprve v pondělí autory vybraného jména oslovíme. Stejně tak na našem oficiálním facebookovém profilu zveřejníme finální rozhodnutí, jak se bude malý zubří kluk jmenovat. Pokud jste vybrané jméno nenavrhovali, nikdo vás kontaktovat nebude. Ani po výherci však nebudeme chtít nic jiného, než jméno a emailovou adresu, prostřednictvím které se domluvíme na předání výhry. Tu si výherci vyzvednou osobně v naší zoo,“ doplňuje ředitel Korec a nabádá příznivce zoo, aby v žádném případě nikomu své citlivé osobní údaje neposílali.

Táborská zoo nyní ve spolupráci s právníky zvažuje další kroky. Předpokládá, že kvůli pokusu o podvod a zneužití dobrého jména zoo podá trestní oznámení. Všechny soutěžící táborská zoologická zahrada navíc obeslala s varováním, že se mohou stát obětí podvodu.

Soutěž o pojmenování jedenáctého zubra narozeného v Táboře i přes pokus o podvod nadále pokračuje. Ukončena bude podle plánu v neděli 18. června, o den později zoo osloví navrhovatele vybraného jména. Ti získají rodinnou vstupenku do táborské zoo a jednu z knížek z její produkce. Mohou se také zúčastnit slavnostního křtu, který se uskuteční v rámci Zahradní slavnosti v sobotu 24. června. Ve stejný den na ně čeká také exkluzivní zážitek – budou si moci zubry sami nakrmit.