Jak v neděli ráno upřesnila krajská policejní mluvčí Lenka Krausová, mimořádná událost na známé táborské ulici se měla stát kolem 20.30 hodin. „Na místo podle operačního střediska vyjížděly tři hlídky táborských kolegů a jedna ze sousedního nejbližšího obvodu, ze Sezimova Ústí,“ vyčíslila s tím, že zasahovaly celkem čtyři policejní hlídky.

Dle Krausové na ulici před obytným domem nastala hlasitá šarvátka mezi obyvateli. „Na stejnou mimořádnou událost jsme měli několik oznámení na linku 158. Pravděpodobně se jednalo o konflikt mezi několika lidmi, kteří stáli před barákem a dělali tam hluk,“ popsala dále.

Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

Zjednával klid zbraní

Někdo z domu, údajně muž, vyšel a upozornil hádající trojici lidí, aby nehlučela. Ta však od svého jednání neupustila. „Dostali se do konfliktu mezi sebou. Ta osoba, která se snažila situaci uklidnit, měla u sebe plynovou zbraň, z které nakonec i vystřelila,“ naznačila policejní mluvčí.

V pondělí 26. června se stala tragická nehoda na obchvatu Chýnova. Při střetu s osobním autem zemřel motorkář.
Obchvat Chýnova: Motorkář zemřel při srážce s osobním autem

Jak dále Lenka Krausová nastínila, nikdo z účastníků nestandardní situace neutrpěl zranění. „Nikomu se nic nestalo, ale šlo o potyčku mezi skupinkou lidí, kteří stáli před domem, a mezi osobou, která upozorňovala na hluk. Aktuálně incident šetří táborští policisté,“ uzavřela. 

Místní obyvatelka Deníku sdělila, že slyšela několik ran. "Byly to hrozné výstřely, myslím, že se to stalo u hospody Originál, viděla jsem i nějaké lidi, jak se perou na chodníku. Kromě policie přijeli i strážníci," zmínila.

Jak potvrdil mluvčí Městské policie Tábor Pavel Šimek, k incidentu skutečně vyjela i noční hlídka strážníků. "Hlídka Městské policie Tábor na místo incidentu vyjížděla na žádost důstojníka operačního střediska Policie ČR, v době jejího příjezdu již byly přítomny hlídky policie a měly vše pod kontrolou, strážníci tak nijak nezasahovali, ani neprováděli žádné úkony," vysvětlil.