Pokračování hlavního líčení u soudu začalo ve středu ráno zhurta. Už jsme psali, že obviněný František Lalák „vypoklonkoval" již tři  přidělené obhájce a dnes nechybělo moc a „propustil" i předsedu senátu Petra Černého.

Obžalovaný se zpovídá z přípravy vraždy své přítelkyně. Měl ji objednat u tří mladíků z neslavně proslulé táborské Fišlovky v Lužnické ulici. Svou první řeč využil obžalovaný ke stížnosti na soudce. „Asi předem věříte v moji vinu, ale já vás prosím, abyste byl objektivní. Trošku mám pocit, že jste podjatý. Říkal jste, že mi hrozí vysoký trest, takže vůbec nepřipouštíte moji nevinu," vytýkal soudci. 

Petr Černý Františka Laláka poučil, že jen dojmy k vyslovení podjatosti nestačí, že své pochybnosti musí doložit, jinak se jimi nemůže zabývat. To už ale třiašedesátiletý vyučený truhlář couval a jen zopakoval své přání.
„Návrh na podjatost nepodávám, jen žádám, aby byla ctěna presumpce neviny."

Pak se již mohl rozjet plánovaný  program hlavního líčení. Ovšem bez důležitých svědků. „Přes veškerou snahu nemáme potvrzené doručení o převzetí předvolání tří svědků," uvedl předseda senátu na adresu trojice mladíků, kteří policii informovali o tom, že František Lalák si u nich objednává odstranění přítelkyně. Ta se z jednání rovněž omluvila, a to  pro nemoc.

Na všechny čtené nebo osobně sdělené výpovědi dalších svědků odpovídal obviněný shodně: všechno jsou naprosté nesmysly a lži: vraždu za 30 tisíc si u nikoho neobjednával, protože by své D. nikdy neublížil. Podle něj bylo všechno obráceně, a sice, že chlapci ve věku 15, 16 a 17 let se mu sami nabídli, že se o D. postarají. Když zaplatí. 

František Lalák je v Táboře vnímán i jako fantom všech supermarketů. Snad v každém mají zkušenosti s jeho arogancí a vulgaritou. Líčení bude pokračovat pravděpodobně za měsíc.

Dále si přečtěte: https://taborsky.denik.cz/zpravy_region/chysta-kat-obhajcu-dalsi-popravu.html