Podle obžaloby jako vedoucí sportovních a volnočasových kroužků pohlavně zneužíval chlapce. Hrozilo mu až dvanáctileté vězení.

Devětačtyřicetiletý muž organizoval na základních školách v Táboře kroužky pro školáky několik let, kriminalisté zjistili, že při tom přes deset dětí sexuálně zneužil.

Mimo jiné je při různých kroužcích nebo na pobytech na horách i doma nutil k orálnímu sexu, nahé je fotil a osahával je. Navíc jim dával alkohol, nechal je kouřit cigarety nebo vodní dýmku. Většinou šlo o chlapce ve věku od devíti do 13 let.

Policie odhalila síť lidí, kteří v Česku ve velkém zneužívali děti v kroužcích a zájmových skupinách. Radili si při tom na internetu. Ilustrační snímek
Policie rozkryla síť lidí, kteří v Česku roky zneužívali děti. Vedli i kroužky

Podle ČTK muže, jemuž navíc soud nařídil ústavní léčení, policie zařadila do skupiny, která zasahovala do několika regionů. Kriminalisté kvůli tomu prověřují několik lidí. Na skupinu policie přišla, když vyšetřovala případy zneužívání dětí v Ostravě a Táboře.

Kriminalisté provedli několik domovních prohlídek, obvinili několik lidí a soudy dva muže poslaly do vazby.

Policisté případy nejprve řešili odděleně, později ale zjistili, že jsou propojené. Podle nich jsou stíhaní muži součástí skupiny lidí podezřelých ze zneužívání dětí i v jiných krajích.

Rozsudek není pravomocný, obhájce odsouzeného i státní zástupkyně si ponechali lhůtu na rozmyšlenou, zda se proti rozsudku odvolají.