Přestože příčinou úmrtí čtyřiašedesátileté ženy byla otrava alkoholem, podle verdiktu soudu Martin Van Fabián její zabití dlouhodobě plánoval. Využíval také její silné závislosti na alkoholu. Mimo jiné se stylizoval do role elfa, své oběti přezdíval Glum a soustavně ji ponižoval.

Podle rozsudku vylákal ženu do táborského lesoparku Pintovka, kde se před třemi lety našlo její tělo. Měl ji tam zanechat poté, kdy vypila v krátkém čase 0,7 litru rumu. Původně se ji chystal shodit z mostu nad Lužnicí, k němu však již nedošli.

Martin Van Fabián si za vraždu má odsedět 15,5 roku.
Vzal si majetek, pak i její život. Pykat má 15,5 roku

Síly ženu uprostřed sychravé podzimní noci opustily u restaurace Pintovka. Tady chvíli společně poseděli na lavičce a pak ji její nájemník odtáhl do křoví a nechal zemřít. Druhý den tělo objevil náhodný chodec.

Policie původně prověřování úmrtí bytné odložila s tím, že příčinou smrti byla otrava alkoholem.
Dcery ženy však následně podaly trestní oznámení. Naštěstí pro pozůstalé byl tak Fabián tak hloupý, že o svých plánech mluvil s kamarády. Nejméně jednoho také k vraždě přemlouval.

Soud Fabiána vedle přípravy vraždy potrestal i za nedovolené nakládání s drogami a napadení jednoho ze spolubydlících, které vyhodnotil jako vydírání a ublížení na zdraví.

Policie. Ilustrační foto.
Aktuálně: Nalezená žena na Pintovce zemřela na selhání organismu