V sobotu 16. září se v Soběslavi udál incident, při němž čtyřiadvacetiletý mladík napadl šestačtyřicetiletého otce místního barmana.

Ten následně při převozu do nemocnice zemřel. Mladík tak byl důvodně podezřelý z ublížení na zdraví s následkem smrti, za což mu hrozil trest odnětí svobody na pět až deset let.

Jak uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner, soudní pitva však prokázala, že za smrt muže nemohl.

„Ukázalo se, že muž zemřel na infarkt. Smrt není v žádné příčinné souvislosti s jednáním agresivního hosta. Tento týden kriminalisté proto případ odložili,“ sdělil Jiří Matzner.

Mladík tak může hovořit o velkém štěstí: nejenže se vyhne trestnímu stíhání, ale především se nemusí trápit pocity viny za smrt zesnulého muže.

Krátce před incidentem totiž musel čtyřiadvacetiletý ranař nedobrovolně opustit bar Domino, a tak si to namířil do Grill baru. „V Dominu dělal bordel, tak ho vyhodili. Když přišel do Grillu, už mu nechtěli nalít, tak rozlil nějaká piva. Otec barmana ho pak chytil a napřáhl se, jako že ho praští, ale neudělal to a povolil. Jenže hned dvě rány schytal. Spadl mezi dveře a hlavou si dal ránu o zem,“ popisoval krátce po incidentu jeden ze štamgastů baru vyhrocenou situaci.

Zraněného muže se záchranářům nepodařilo dovézt do nemocnice živého. Teprve pitva prokázala skutečnou příčinu smrti.