Přibližně dvanáctičlenná skupina mladých lidí, jedoucí autobusem MHD číslo 10 ve směru od sídliště Nad Lužnicí do centra města Tábora, byla z důvodu jejího nevhodného chování napomínána řidičem autobusu.

Situace podle tiskového mluvčího policie Miroslava Doubka vygradovala na zastávce u táborského autobusového nádraží, kdy došlo k verbálnímu a rovněž i fyzickému napadení. "Na místo byly přivolány policejní hlídky a zdravotnická záchranná služba. Při incidentu došlo ke zranění řidiče, který byl k dalšímu ošetření převezen do místní nemocnice. Policistům se podařilo několik mladých osob z autobusu v přilehlých ulicích zadržet, kdy bylo prokázáno, že jsou pod vlivem alkoholu," sdělil Miroslav Doubek.

Policisté případ šetří jako důvodné podezření ze spáchání trestného činu, a to přečinu výtržnictví. "K objektivnímu posouzení všech skutečností uvedeného skutku žádáme svědky události, a to jak cestujících v uvedeném autobusu, tak nacházejících se na zastávce u autobusového nádraží či v okolí Husova náměstí v Táboře, aby se přihlásili policistům na jejich služebně v Divadelní ulici v Táboře, případně na telefonní lince 974 238 700 a podali k události své svědectví," upřesnil.