Jmenuje se Jan Princ, ale chová se jako král. Alespoň podle výpovědí obžalovaných, kteří s ním figurují v rozsáhlé trestné činnosti.

V úterý pokračovalo hlavní líčení ve věci krádeží, podvodů, vydírání, poškozování cizí věci i obecného ohrožení. To jsou jen některé paragrafy pro 49 skutků, které mají co do činění se sedmičlennou skupinou, jejíž aktivita vycházela z Bechyně i Tábora, ale chapadla měla hned v několika krajích republiky.

Před senát s předsedou Petrem Černým přivedla eskorta muže statné postavy. Jan Princ budil respekt, a tak není divu, že především ženy ze skupiny se jeho rozkazům podvolovaly. „Prospěch jsem z ničeho neměl, žádné peníze mi Princ nedal. Ale bál jsem se pomsty, vyhrožoval mi, že mojí přítelkyni zavleče do Německa a tam bude šlapat," přiznával i Dominik Karpíšek, jehož spis soudce pročítal dvě hodiny. Na krku má bezmála pět desítek činů: kradl, zakládal požáry, neplatil u pumpy, půjčoval si a nesplácel. Ačkoli tvrdí, že za svou službu od „šéfa" nic nedostával, vzepřít se mu nedokázal. Nakonec ho krádeži v prodejně chytila policie.

Zakládání požárů mělo odvést pozornost od krádeží. Zatímco hasiči a policisté řešili oheň, oni jeli pro „zboží". Zapalovali seníky, zemědělskou techniku i další objekty. Mozkem měl být Jan Princ. „Baštu u Horusického rybníka jsem zapálil já," hlásí se osobně k jednomu požáru. 

Jan Princ se hlásí i k ostatním čtyřem požárům, nicméně jen jako účastník výpravy. „Hádali jsme se, kdo slámu zapálí, tak tam šel Karpíšek, toho jsem poslal i na farmu do Řípce, kde jsem dřív dělal i bydlel, a pak taky do Dráchova, protože to jsme jeli pro železo do Svinek," připouští svoji roli. Když odpovídal na otázky, kdo všechno s ním u požárů byl, jmenuje jistého Feryho, jehož jméno zaznívalo již při rekapitulaci krádeží.

„Nikdy nebyl vyslechnut a není ani jako svědek, byť také páchal trestnou činnost. To je vada tohoto řízení, budeme trvat na jeho výslechu," předestřel obhájce Jana Prince Petr Zadražil.
Petr Černý včera upozorňoval, že náročný případ bude muset nejen z tohoto důvodu odročit, čímž by se k němu vrátil až po letních prázdninách, v polovině září.

Kde všude hořelo: 
1. Rybářská bašta u Horusického rybníku
2. Farma Miroslava Píchy
v Řípci
3. Sklad seníku v Mnichu
4. Sláma v obci Lužnice
5. Sláma v Dráchov
ě