Případ, při kterém si neomalený řidič vynucoval průjezd benzinovou čerpací stanici, kde byl omezen provoz z důvodu probíhajících cyklistických závodů a následně zranil jednoho z pořadatelů, vyšetřují jindřichohradečtí kriminalisté z oddělení obecné kriminality.

Jak uvedl krajský policejní mluvčí Milan Bajcura, počátkem loňského září probíhal na Třeboňsku na silnicích II. a III. třídy cyklistický závod „Okolo Jižních Čech“, který zajišťovali i dobrovolníci z řad místních obyvatel. "Před šestnáctou hodinou se řidič, narozený v roce 1966, vydal v době uzávěrky na zneprůjezdněnou silnice mezi Klikovem a Chlumem u Třeboně. Ačkoli mu členové pořadatelské služby ukazovali, aby počkal, nereagoval a domáhal se průjezdu přilehlou benzinovou čerpací stanicí," popsal mluvčí s tím, že v řidiči se pravděpodobně zvyšovala agresivita a najížděl svým autem do stojících osob a v podstatě je vytlačoval dál po uzavřené silnici. "Při tom jednomu muži způsobil zranění v dolní polovině těla, které si vyžádalo následné lékařské ošetření," doplnil Milan Bajcura.

Případem se nejprve zabývali dopravní policisté Územního odboru Jindřichův Hradec, kteří po kompletaci spisového materiálu vše předali do vyšetřování svým kolegům z kriminální policie. "Tuto středu kriminalisté předali usnesení o zahájení trestního stíhání ve věci přečinu ublížení na zdraví, které je řešeno nevazebně," popsal mluvčí.