Jak sdělil mluvčí krajské policie Jiří Matzner, pachatele už zadrželi. „Kriminalisté hned v noci zadrželi muže, který je obviněný ze zločinu vraždy," sdělil s tím, že dnes dopoledne se uskutečnila pitva oběti.

Podle informací Táborského deníku došlo k hádce kvůli flašce rumu. Útočník měl po starším muži chtít, aby mu došel pro alkohol. Ten to odmítl, což se mu stalo osudným.

Starosta obce Antonín Brož tragickou událost komentovat nechce. Potvrdil pouze, že podezřelý z vraždy neměl v obci trvalé bydliště. „Docházel sem k mamince," sdělil s tím, že žena se do obce přistěhovala asi před půl rokem.

Místní upřesňují, že za ní chodil do bytovky, kde bydlí spíše sociálně slabší rodiny. Nebál se ale vyhrožovat ani lidem ve vsi. „Je to zmetek a dělal tady jenom problémy. I v hospodě vyhrožoval, že nás všechny zabije. Za mámou sem začal jezdit potom, co ho snad pustili z vězení," popsal jeden z obyvatel, co si přál zůstat v anonymitě. „Byl často zpitý, měl vyholenou půlku hlavy a tetování. My ho tady jinak moc neznáme. Bylo na něm vidět, že je lepší se mu vyhnout."

Že měl útočník se zákonem problémy, potvrdil i Jiří Matzner. Pro policii je známým recidivistou.