VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příběh análního znásilnění v golfu s těžkými následky

České Budějovice - Za znásilnění se způsobením těžké újmy na zdraví dostal 34letý Dominik P. z Českých Budějovic od krajského soudu trest odnětí svobody na osm let ve věznici se zvýšenou ostrahou.

14.7.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

27. října kolem druhé hodiny v noci v lesíku U Hada u sídliště Vltava přinutil 32letou ženu na předním sedadle VW Golf III k análnímu pohlavnímu styku, přičemž poškozená utrpěla zranění mj. v konečníku – a v důsledku útoku také posttraumatickou stre〜〜sovou poruchu, tedy těžkou újmu na zdraví.
Obžalovaný skutek popírá. Říká, že známou, která si tehdy k němu přisedla v baru, na její žádost odvezl k Jihočeské chalupě, vysadil ji a odjel.
Poškozená ale tvrdí, že obviněný cestou zabočil k Branišovu. Když chtěla vyskočit, uhodil ji pěstí. Zastavil v lese a požadoval po ní orální styk. Odmítla a kousla ho. To ho prý rozzuřilo, začal ji škrtit, zkroutil ji na bok, přes její odpor jí stáhl džínsy a zezadu do ní vnikl. Křičela, bolelo ji to, došlo u ní k úniku moči. Na zadním sedadle vyváděli dva psi obviněného, dokud je nevypustil ven. Neví, jak se dostala domů.
Zavolala otci, a ten ji pak našel “ve strašném stavu“, jak řekl jako svědek, se stopami násilí na zápěstí a krku, v šoku. Svěřila se, že ji Dominik znásilnil, a že to bolelo. Pak ji doprovodil na policii.
Ještě v sedm ráno měla v krvi 2,12 promile alkoholu.
Poškozená při výpovědi uvedla, že nedlouho po události ji navštívil Dominikův známý a nabízel jí dvacet tisíc, když obvinění stáhne.
Asi tři měsíce prý měla problémy s vyměšováním. Událost ji psychicky poznamenala, bojí se sama vycházet, trpí nespavostí.
Znalkyně psychiatrička uzavřela, že poškozená by si líčený děj nevymyslela.
Znalec gynekolog potvrdil, že došlo k násilnému análnímu styku s vniknutím shora dolů, o čemž svědčí popsaná zranění v konečníku. K dotazům po době trvání potíží poznamenal, že v péči ošetřujícího lékaře byla poškozená asi tři týdny. Má zato, že při jí popisovaných přetrvávajících obtížích by se nejspíš dál obracela na lékaře.


Rekonstrukci?
Obhajoba chtěla doplnit dokazování rekonstrukcí ve VW Golf – v jeho interiéru je prý děj tak, jak byl popisován, nerealizovatelný. Obhájce v centimetrech popisoval šířku od dveří ke dveřím, výšku, vzdálosti kolem volantu.
Navrhoval řadu i dalších důkazů, ale soud je odmítl s tím, že nejsou rozhodné pro posouzení, zda v autě došlo k násilnému pohlavnímu styku a s jakými následky.
Obhájce pak v závěrečné řeči konstatoval, že poškozená byla nesporně znásilněna, což ale neznamená, že pachatelem byl právě jeho klient. Poukázal na jeho enormní fyzickou sílu, kdy údery pěstí či hlavou dokázal například vyrazit ocelovou mříž, a naznačil, že kdyby napadl, jak bylo uváděno, následky by pro ni byly jistě mnohem horší.
Znovu tvrdil, že provést násilný pohlavní styk tak, jak je popisován, uvnitř auta není možné. Zdůrazňoval rozpory ve výpovědích poškozené o poloze, stažených nohavicích, poukazoval na nezjištění údajné moči v interiéru vozu – její rovnoměrně rozložené stopy na kalhotách ženy by prý spíš svědčily o tom, že k úniku došlo v době, kdy byla oblečena.


Nevinen?
DNA svého klienta za nehty poškozené, na její bundě a ve výplachu z kalhotek prý nejspíš vysvětluje výpověď nezaujatého svědka o tom, že se poškozená s obviněným předtím na baru k sobě dlouho „měli“, hladili se, objímali.
Zpochybnil uváděnou časovou osu údajné události a věrohodnost poškozené tvrzením její drogové minulosti a abusu alkoholu. Ke svým nepravdivým tvrzením proti Dominiku P. mohla prý být motivována tím, že obviněný dvakrát v minulosti napadl jejího partnera.
Opakovaně se pral, ale nikdy nebyl stíhán pro sexuální delikt, zdůraznil obhájce. Má fungující partnerský vztah, k útoku neměl motiv, v podmínkách interiéru golfu nebyl ani realizovatelný – a přinejmenším ke kvalifikaci v nejtěžším odstavci za způsobení těžké újmy není v jeho případě důvod, když poškozená trpěla psychickými poruchami už předtím.
„O skutku přetrvává příliš mnoho pochybností, obviněný by měl být proto obžaloby zproštěn,“ shrnul obhájce. Dominik P. řekl, že se znásilněním nemá nic společného.
Krajský soud ho nicméně uznal vinným trestnými činy znásilnění se způsobením těžké újmy na zdraví a řízení motorového vozidla bez oprávnění. Uložil mu úhrnný trest odnětí svobody na osm let a zákaz řízení na pět roků.


Prokázáno
„Skutek je bez důvodných pochybností prokázán,“ řekl předseda senátu.
„Pokud by jej měla spáchat jiná osoba než obžalovaný, musela by mít poškozená značnou subjektivní pohnutku k tomu, aby nepravdivě označila za pachatele obviněného. Je přitom logicky nevysvětlitelné, proč by neoznámila skutečného pachatele, ale právě člověka, o němž ví, že si nic nenechá líbit. A také by musela v době od jejího odvozu k restauraci do příchodu na policii zajistit, aby se její vytrhané vlasy ocitly ve vozi〜d〜le obžalovaného, aby se jí za nehty dostala jeho DNA – těžko uvěřit obhajobě, že se to mohlo stát při pouhém hlazení. Musela by dodat stopy DNA obviněného na její oděv, zvláště na kalhotky. To je příliš mnoho okolností k ,zaří〜zení´…“
K namítání nevěrohodnosti poškozené vzhledem k údajnému jejímu předchozímu způsobu života předseda senátu poznamenal, že i „davajka“, jak ji obžalovaný označil, má plné právo svobodně se rozhodnout, v parafrázi slovníku obviněného, „komu dá a komu ne“. A Dominik P. si styk vynutil proti její vůli.
V sazbě pět až dvanáct let soud uložil obžalovanému trest při polovině. Rozsudek není pravomocný, strany se k němu nevyjádřily.
Po vyhlášení pak Dominik P. požádal soud o umožnění krátkého rozhovoru s jeho družkou, která sledovala hlavní líčení ve značně vysokém stupni těhotenství.
Předseda senátu jim povolil pět minut.

Autor: Vladimír Majer

14.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 20 000 Kč

Elektromechanici elektrických zařízení v dopravních prostředcích autoelektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: elektrikářské práce na nákladních a osobních vozidlech, , pož.: vyučení a praxi v oboru, samostatnost,, nástup možný ihned, plný pracovní úvazek. Pracoviště: František kouba - agroservis, 392 01 Soběslav. Informace: František Kouba, +420 775 202 000.

Informační technologie - Informační technologie Technici počítačových sítí 17 000 Kč

Technici provozu informačních a komunikačních technologií, technici programátoři servisní technik IT. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘP - B, znalost vyhlášky 50/78 Sb., vzdělání v oboru elektro - výpočetní technika, servis hardware a software, prodej, poradenství IT, kontakt tel.:8:00 - 17:00 nebo e-mailem. Pracoviště: Ps tábor, s. r. o., Havlíčkova, č.p. 661, 390 02 Tábor 2. Informace: Vlastimil Jůza, +420 776 298 038.

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 16 000 Kč

Strojírenští kovodělníci dělník v kovovýrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 16 000 Kč + osobní ohodnocení, kontakt tel. v odpoledních hodinách nebo e-mailem. Pracoviště: Zámečnictví jiří volek s.r.o., U Hřiště, č.p. 362, 390 02 Tábor 2. Informace: Jiří Volek, +420 777 149 046.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel střední školy 26 000 Kč

Učitelé všeobecně vzdělávacích předmětů na středních školách učitel/ka všeobecných předmětů - český jazyk a literatura. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 34000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Učitel všeobecných předmětů- český jazyk a literatura., Pracovní poměr na dobu určitou za mateřskou dovolenou., Požadujeme splnění úplné odborné kvalifikace podle §9 zákona o pedagogických pracovnících č. 563/2004 Sb. v platném znění., Nabízený pracovní úvazek odpovídá 21 hodinám výuky ČJL týdně. , příspěvek na stravování, penzijní připojištění, možnost ubytování, kontakt e-mailem nebo telef.. Pracoviště: Vyšší odborná škola, střední škola, centrum odborné přípravy, sezimovo ústí, budějovická 421, Budějovická, č.p. 421, 391 02 Sezimovo Ústí 2. Informace: Jitka Nosková, +420 727 833 252.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kateřina Stoklasová zároveň představila členům bezpečnostní rady kraje mapu s umístěním všech externích defibrilátorů na jihu Čech. Celkem jsou na 25 místech.
4

OBRAZEM: Externí defibrilátory budou zachraňovat životy na dalších místech kraje

Odvolaný ředitel Výstaviště České Budějovice Leoš Kutner.
AKTUALIZOVÁNO

Budějovické výstaviště vyměnilo šéfa

Nejvyšší fotbalová liga má nového partnera. Fortunu. Logo rozpoutá debaty

Marné hledání dlouhodobého partnera skončilo. Nejvyšší fotbalová liga má po letech silného partnera, se kterým se spojí na několik let dopředu: sázkovou kancelář Fortuna. Ta patří finanční skupině Penta, pod kterou spadá i vydavatelství VLM.

Dvě nuly pod Hradem a strašidelná perníková ruina: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 19. června 2018.

EXKLUZIVNĚ: Sestry dostaly ocenění Gentleman silnic za pomoc u tragické nehody

Český Krumlov – Bylo to ráno jako každé jiné, něco po půl šesté 11. ledna.

Historický kostýmovaný průvod bude mít zhruba jedenáct částí

Český Krumlov - Padesáté výročí svého založení v roce 1968 připomenou letošní Slavnosti pětilisté růže.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT