V Dukelské ulici před domem číslo 8 přepadl jedenapadesátiletou ženu a o lup se s ní neváhal poprat.
„Právě procházející ženě se pachatel snažil strhnout černý batoh, který měla zavěšený na pravém rameni, následně se o něj s poškozenou přetahoval. Poté ženu odstrčil na zaparkované vozidlo, batoh jí z ramene strhl a z místa činu prchl směrem k Lidické třídě,“ vylíčila nepříjemný zážitek okradené a lehce zraněné chodkyně okresní policejní mluvčí Regina Tupá.
Podobných případů, kdy si nenechavci vyhlédnou zdánlivě snadnou oběť, řeší kriminalisté v krajském městě více. „Terčem pachatelů bývají často buď podnapilé osoby, nezletilí, starší lidé nebo ženy. Jejich agresivita roste, mnohdy loupí bez ohledu na částku, kterou můžou ukradnout, často to bývají lidé závislí na omamných a psycho〜tropních látkách nebo gambleři,“ uvádí Tupá nejčastější poznatky z již objasněných přepadení.
K vyřešení a dopadení pachatele často policii pomůže i zdánlivě bezvýznamný postřeh náhodných svědků, který se může stát záchytným bodem pro celé vyšetřování. I proto kriminalisté prosí o pomoc v pátrání po pachateli pondělního zločinu.
„Z výpovědi poškozené vyplynulo, že pachatel byl muž bílé pleti, cca 190 cm vysoký, štíhlé postavy, oblečený do šedých kalhot a červené zimní bundy. Možná někdo v inkriminované době uvedenými místy, kde k loupeži došlo, procházel či projížděl automobilem a mohl pachatele spatřit před přepadením či po něm. Jakékoliv informace k tomuto případu je možné oznámit na kterékoliv policejní služebně či telefonicky na lince 158,“ dodává Tupá.