Jeden chytil staršího z nich za mikinu a namířil na něho krátkou střelnou zbraní. Dožadoval se vydání peněz. Když ho muž odbyl, přeběhl k mladšímu z dvojice, u něhož zatím stál druhý pachatel, a situace se opakovala. Tentokrát však poškozený v obavě lupičům vydal peněženku s hotovostí a doklady. Pachatelé poté utekli směrem k parku k bývalé Družbě. Ke zranění nedošlo.
Pachatelé byli ve věku kolem 20 let, asi 160–175 cm vysocí a mluvili česky bez přízvuku.
Táborští kriminalisté žádají občany, kteří si mohli v Kvapilově ulici u parku všimnout pohybu podezřelých osob, aby zavolali na linku 158.
Také písečtí kriminalisté hledají svědky loupeže.
Měli se jí dopustit dva dosud neznámí pachatelé. Ti vešli ve středu dvacet minut před sedmnáctou hodinou do prodejny v Budovcově ulici v Písku a tam pod pohrůžkou střelnou zbraní požadovali po prodavačce vydání finanční hotovosti. Když to žena odmítla a snažila se přivolat pomoc, z prodejny utekli.
Oba pachatelé se zdrželi v prodejně asi pět minut a nic neodcizili. Poškozené ženě nezpůsobili naštěstí žádné zranění.
Policie ČR žádá případné svědky této události, kteří se v uvedenou dobu pohybovali v Budovcově ulici, aby své svědectví poskytli na linku 158 nebo přímo píseckým kriminalistům na telefonním čísle 974 235 446.
Policie ČR děkuje veřejnosti za spolupráci.