Zatímco se město bavilo rožmberskými slavnostmi, v baru se rozdávaly údery. Dnes událost připomíná už jen parte na zdi a zapálená svíčka před vchodem. Po potyčce zemřel šestačtyřicetiletý otec zdejšího barmana. 

O události jihočeští kriminalisté nechtějí s ohledem na rodinu a postup vyšetřování podávat konkrétní informace. Také štamgasti před cizími stáčí hovor na jiné téma, ale tragédie stále visí ve vzduchu. Není se co divit, tady jsou si všichni blízcí a dobře se znají.

Lukáš Hajný z Velic u Hluboké nad Vltavou dostal 18 let a obhajoval ho Miroslav Kříženecký.
Za vraždu policisty si mladík odsedí 18 let

Pod podmínkou anonymity se od jednoho ze štamgastů dozvídáme, že k incidentu mezi K. Č. a J. K. došlo krátce po poledni. Než dorazil útočník, K. Č. v klidu seděl v baru a neměl nejmenší tušení, že víckrát se sem už nepodívá. "Zedničil, ale zrovna pršelo, tak se zašel schovat," získáváme první informaci. "Byl to fajn chlap, nekonfliktní. Lidi ho tady měli rádi," dodává štamgast, jehož jméno redakce zná, se smutkem v hlase.

Krátce před incidentem musel čtyřiadvacetiletý ranař nedobrovolně opustit bar Domino, a tak si to namířil do Grill baru. "V Dominu dělal bordel, tak ho vyhodili. Když přišel do Grillu, už mu nechtěli nalít, tak rozlil nějaká piva. Otec barmana ho pak chytil a napřáhl se jako že ho praští, ale neudělal to a povolil. Jenže hned dvě rány schytal. Spadl mezi dveře a hlavou si dal ránu o zem," popisuje vyhrocenou situaci.

Mimořádná tisková konference k dvojnásobné vraždě v Horusicích na Táborsku. Na snímku ředitel krajského ředitelství policie Jihočeského kraje Luděk Procházka.
Z dvojnásobné vraždy obvinění cizinci jsou ve vazběMladík je v okolí známý tím, že se aktivně věnuje bojovým uměním, trénuje karate a aikido. Koníčků však měl víc, už na základní škole úspěšně vyhrával školní olympiády a ve sboru hrál na kytaru a flétnu.

"Byl to celkem slušnej kluk. Teprve co mu nedávno umřel táta, začal blbnout a chlastat," dozvídáme se. Občas mu v poslední době ujela ruka víc než by bylo třeba. I před týdnem prý měl někoho zranit. Doslýcháme se, že lidé od aikida v Soběslavi nemají zrovna nejlepší pověst. "Když kalej, jsou dost nebezpečný. Už tu pár lidí skončilo se zlámanou čelistí," dodává nám štamgast další informace. Sobotní událost považuje za nešťastnou náhodu bez zlého úmyslu. "V podstatě taková malá strkanice, až na ten pád na dlažbu," uzavírá.

Zraněného muže se už ale záchranářům nepodařilo dovézt do nemocnice živého.

Podle vyjádření mluvčí jihočeských policistů Lenky Krausové byla nařízena soudní pitva, jež prokáže, zda smrt muže souvisela s incidentem či zda měla jinou zdravotní příčinu.

"V tuto chvíli je mladší z mužů podezřelý ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti. Kriminalisté na případu intenzivně pracují," upřesnila Lenka Krausová.

V pátek se rodina a přátelé se zemřelým rozloučí naposledy.  Pohřeb v obřadní síni začíná ve 14 hodin.