Policisté zadrželi pět dealerů, tři muže a dvě ženy ve věku od 27 do 45 let. V rámci realizace zásahu proběhly domovní prohlídky, při kterých byly zajištěny věci důležité pro trestní řízení a v jednom případě také kompletní varna pervitinu.

Všech pět zadržených kriminalisté obvinili z trestného činu nedovolená výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za který jim v tomto případě jako organizované skupině u soudu hrozí trest odnětí svobody na dobu dvou až deseti let.

Na tři muže a jednu ženu byla uvalena vazba, stíhání druhé ženy probíhá na svobodě. Jednomu ze zadržených navíc sdělili kriminalisté obvinění ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neboť měl dne 11. července 2017 řídit motorové vozidlo i přesto, že mu byl udělen trest ve formě zákazu řízení motorových vozidel a navíc je ještě obviněn ze spáchání přečinu podílnictví, neboť měl koupit karbonové kolo, o kterém věděl, že bylo odcizeno a následně ho měl prodat se ziskem další osobě.