Policisté upozorňují obyvatele táborského Sídliště nad Lužnicí na to, že se v této lokalitě pohybuje zloděj, který zejména v nočních či brzkých ranních hodinách obchází panelové domy. Dovnitř se vždy dostane nezajištěnými dveřmi. V domech si pak vybírá byty, u nichž jsou dveře jen zabouchnuté a neuzamčené.

„V průběhu uplynulého víkendu se vloupal do čtyř bytů v ulicích Vídeňská, Varšavská a Berlínská. Stopy obdobného násilí jsme zajistili i u dvou bytů v domech na náměstí Přátelství. Pachatel překonává zejména zabouchnuté, neuzamčené dveře. V chodbách bytů pak krade vše cenné, co majitelé hned za dveřmi odložili," popsal nedávný případ mluvčí táborské policie Miroslav Doubek.

Bere peněženky

Podle něj zloděj nejčastěji krade peněženky, a to jak z kabelek odložených na botnících, tak z kapes kabátů či bund na věšácích.

„Přestože obyvatelé uvnitř spí, mnohdy si troufne prohlédnout i další místnosti bytu. V jednom z případů byl dokonce přistižen. Majiteli však nastříkal do obličeje pepřový sprej a z bytu utekl. Tímto způsobem si přišel již na téměř 40 tisíc," dodal Miroslav Doubek.
.
Policie nabádá obyvatele sídliště, aby důsledně zamykali vstupy do domů a rovněž i své byty. Radí také, aby zvážili i místo ukládání cenností v bytě. Prostor hned za vchodovými dveřmi není vhodný.

Po zloději pátrají ve spolupráci s kriminalisty policisté táborského obvodního oddělení. Jakékoliv poznatky, které by přispěly k odhalení a dopadení pachatele, přivítají na služebně v Divadelní ulici na telefonním čísle 974 238 700 či na lince158.