Ke zranění třiatřicetiletého muže ze Stoklasné Lhoty došlo v polovině října loňského roku. Zbloudilá či odražená střela jej zranila na zahradě v oblasti zad. Nedošlo však k průstřelu, pouze ke vstřelu do těla zraněného. Po operaci tak získali policisté uvedenou střelu, která následně skončila na balistické expertize.

Stejně jako zhruba dvě desítky pušek, z nichž dvě patřily střelcům z nedaleké střelnice v Čekanicích.

Podle správce střelnice Jiřího Kotka by za případným zraněním muselo stát nedodržení bezpečnostních předpisů střelnice. „Je vyloučeno, aby při dodržení zásad bezpečnosti střelby a provozního řádu střelnice k uvedenému zranění došlo,“ uvedl.

Podle správce střelnice by se pak nejednalo o jejich pochybení. „V tom případě by šlo o chybu jednotlivce. Je však na pováženou, proč trvá policejní šetření a balistická expertíza takovou dobu,“ dodal Jiří Kotek s tím, že policisté stále zadržují zbraně dvou střelců, kteří se v uvedený den na střelnici nacházeli.

Střelnice v Táboře-Čekanicích.
Neznámá kulka se muži zaryla do zad

ČEKÁNÍ NA EXPERTÍZU

Podle mluvčího jihočeských policistů Miroslava Doubka se nyní čeká hlavně na výsledky stavebně technické expertízy střelnice. Ta by měla být dokončena během března či dubna. „Nyní to šetří odborní znalci a není v našich silách to jakýmkoli způsobem urychlit,“ sdělil Miroslav Doubek.

Jak uvedl správce střelnice Jiří Kotek, délka šetření je však omezuje v provozu. „Trvající nejistotou velice trpí sport, relax a koníček desítek osob nejen z Táborska,“ sdělil. Nikde v okolí přibližně padesáti kilometrů od Tábora totiž není další vhodná komerční střelnice, kde by mohli střelci amatéři sportovně střílet a trénovat.

Dvojice podezřelá z dvojnásobné vraždy bezprostředně po jejich zadržení v Rumunsku.
Muž a žena obvinění z vraždy manželů na Písecku jsou ve vazbě

Za další komplikaci také označil nutnost správného nástřelu mysliveckých zbraní. Provoz střelnice byl totiž po měsíci opět zahájen, nikoli však pro dlouhé zbraně, ale pouze krátké.

VYBUDOVALI KOMORU

Provozovatel střelnice pro tuto možnost vybudoval v podzemí střelnice za 200 tisíc nastřelovací komoru, v níž žádné nebezpečí, aby střela opustila daný prostor, nehrozí.

„Místo dvaceti myslivců či vojáků, kteří sem za týden přišli střílet, nechodí žádní. Nyní nemohou. Komora je totiž určena pouze k ověřování správného nástřelu, nikoli k běžné střelbě,“ upřesnil Jiří Kotek.

Požár zachvátil hájenku Kajetín u Choustníka. Vrtulník odvezl vážně popáleného muže a dítě. Žena s druhým dítětem skončily v táborské nemocnici.
Lidé pomáhají rodině z vyhořelé hájenky