Za vyčíslenou škodu ve výši 1,25 milionu korun si mohou jít někteří členové devítičlenného gangu, který byl táborskými policisty zadržen v tomto týdnu, sednout do vězení až na 10 let.

Případ zaměstnával po řadu měsíců nejen táborské kriminalisty. Na rozbití skupiny se podíleli i kolegové z Jindřichodradecka, Benešovska a Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje.

Rozsáhlou trestnou činnost páchalo devět drogově závislých lidí - šest mužů a tři ženy. Jejich teritoriem byl Jihočeský a Středočeský kraj.
„Při koordinované realizaci, kdy policisté zadrželi jednotlivé členy této skupiny na různých místech celé republiky, byli do operace nasazeni i policisté speciálních útvarů včetně zásahových jednotek,“ uvedl k čerstvému úspěchu kriminalistů dnes dopoledne mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.
S většinou zadržených měli policisté již v minulosti co do činění. V gangu měli všichni své úkoly, ale podle informací police se mezi sebou někteří ani neznali. Nejde tedy o strukturu skupiny organizovaného zločinu.

„Jeden z mužů vykrádal rekreační chaty či chalupy, garáže, dílny a zejména pak motorová vozidla. Z těch bral nejen cennosti, ale i benzín či naftu, které získával proražením nádrží automobilů. Další z členů pak měli na starost prodej odcizeného zboží, kdy za takto získané peníze nakupovali zejména léky a další prostředky k výrobě drog. Ve velkém vařili pervitin, místo v jejich nabídce však měla i marihuana. Drogy nejen sami užívali, ale poskytovali je i dalším osobám,“ informoval o podrobnostech Doubek.

V souvislosti s případem policie provedla na sedm domovních prohlídek, objevila tři varny pervitinu a množství věcí pocházejících zřejmě z provedených krádeží.

Vypátrat majitele různých domácích spotřebičů, telefonů, počítačového vybavení, audio a video techniky, ručního i elektrického nářadí, autodílů, penumatik a malých motocyklů bude ještě kriminalistům nějaký čas trvat.
Mimo tyto věci zajistili policisté drogy a peníze, které pocházejí z uvedené trestné činnosti.

Na základě dosavadního šetření pachatelé krádežemi a poškozením různého zařízení způsobili majitelům škodu ve výši téměř 1,25 milionu korun. Zadržení si vyslechli obvinění z trestných činů krádeže, poškození cizí věci, podílnictví, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, tedy karet, maření výkonu úředního rozhodnutí, nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Soud akceptoval všechny podněty k návrhům na vzetí do vazby. Z devíti zadržených osob se jich nachází ve vazbě šest. Zbylí tři jsou vyšetřováni na svobodě,“ upřesnil informace odpoledne mluvčí.

I přes nesporný úspěch práce policistů nekončí. Je pravděpodobné, že počet obviněných ještě není konečný.