V neděli 25. září byly hlídky dopravní policie posíleny s ohledem na Václavskou pouť ve Strakonicích. V dopoledních hodinách podle policejní mluvčí Jaromíry Novákové službu vykonávala hlídka na Podsrpu.

Nehoda policejního vozu v Čejeticích. | Video: Deník/Petr Škotko

"Krátce po deváté hodině zaznamenal policista obsluhující radar překročení povolené rychlosti vozidla továrního vozidla značky Yetti v uzavřené části obce Strakonice, kde je povolená rychlost 50 km/hod. Řidič v danou chvíli jel 68 km/hod. Policista se ho snažil zastavit, aby s ním přestupek vyřešil. Ten ale na výzvu policisty nereagoval a pokračoval v jízdě dál směrem na České Budějovice," popisuje začátek případu, který posléze skončil honičkou a nehodou policejního vozu, mluvčí.

Nezastavily ho ani majáky a siréna

Policista se podle jejích slov rozhodl ujíždějícího řidiče pronásledovat. "Ten nereagoval ani na zapnuté zvukové i světelné výstražné znamení a zběsile ujížděl směrem na obec Modlešovice. V Čejeticích, bohužel, policista při projíždění pravotočivé zatáčky dostal na vlhké vozovce smyk a havaroval mimo komunikaci, kde sjel do místního potoka," uvedla Jaromíra Nováková.

Při nehodě policista utrpěl středně těžká zranění s dosud neustanovenou dobou léčení. "Dopravní nehodu policisty, přestože plnil služební úkoly, prověřují standardně i kontrolní orgány policie. Řidiče, který na pokyny policisty nezastavil, budou policisté také řešit. Možná měl pádný důvod, například alkohol, proč nereagoval a nezastavil," vysvětluje policejní mluvčí a dodává: "Za úmyslné nezastavení na pokyn „Stůj“ je řidičům přičítáno 5 bodů v rámci bodového hodnocení. A navíc za tento vážný přestupek hrozí u správního orgánu finanční pokuta a zákaz řízení motorových vozidel."