Test na přítomnost alkoholu v organizmu provedený přístrojem Dräger byl dle vyjádření policejního mluvčího Miroslava Doubka pozitivní. "Hladina alkoholu v dechu dosáhla hodnoty bezmála 1,5 promile. Stav vylučující způsobilost k řízení motorového vozidla následně potvrdily i výsledky lékařského vyšetření," doplnil.

Muž se tak stal důvodně podezřelým ze spáchání trestného činu, konkrétně přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. "Trestní zákoník za takovéto jednání stanoví, mimo jiného trest odnětí svobody na dobu až jednoho roku," upozornil Miroslav Doubek.

O konkrétní podobě a výši trestu rozhodne soud.

Opilci jako účastníci silničního provozu dlouhodobě zaměstnávají policisty v našem regionu. Nejen řidiči vozů a motorek, ale i cyklisté a chodci si často přihnou a mohou tak být na komunikacích hrozbou. Přitom každý člověk ví, že s alkoholem nesmí ani za volant, ani za řidítka a hazarduje tak nejen se svým životem, ale i se zdravím ostatních účastníků.

Mnoha nehodám, které mohou mít kvůli alkoholu a drogám fatální následky, zabrání strážci zákona díky preventivním kontrolám, protože tito odhalení hříšníci už nesmí dále pokračovat v jízdě.