Jak uvedl policejní tiskový mluvčí Miroslav Doubek, dle dosud provedeného šetření se tento muž pohyboval v době krátce po desáté hodině dopolední ve středu 20. listopadu v penzionu pro seniory v ulici K Zastávce na jižním okraji města Veselí nad Lužnicí. Muž je ve věku odhadem 40 až 45 let, statné, asi 180 centimetrů vysoké postavy, krátkých černých vlasů s čelními kouty. "Oblečen byl do bílé košile a tmavých kalhot a bundy. Na nohou měl černé polobotky. V ruce držel blíže neurčené listinné dokumenty či tiskoviny," doplnil detaily.

Policie vyzývá na fotografii zachyceného muže, aby byl tak laskav a přihlásil se veselským policistům na jejich služebně na náměstí T. G. Masaryka ve Veselí nad Lužnicí či telefonní lince 974 238 760.

"Zároveň žádáme každého, kdo by uvedeného muže na fotografiích poznal, případně měl další poznatky k ustanovení jeho totožnosti, k jeho pohybu či výskytu ve Veselí nad Lužnicí, případně k vozidlu, kterým mohl cestovat, aby tyto informace sdělil veselským policistům na uvedených kontaktech," uzavřel Miroslav Doubek.