Pravděpodobně každý, kdo se o případ nejdříve záhadného zmizení mladé ženy a pak zdrcujícího nálezu jejího těla, chce slyšet od policie, že vraha již znají.
„Bohužel, jsou to jen fámy. Vyšetřování případu pokračuje. Sami bychom rádi veřejnosti řekli: Máme ho. Ale zatím to tak není,“ sdělila krajská policejní mluvčí Anna Drdová.


Zoufalý a bezmocný manžel zavražděné Karel Ille na svých stránkách věnovaných právě pátrání po vrahovi vyzývá, aby se přihlásili lidé, kteří v inkriminovaný večer byli v Paradis klubu a pořídili si zde fotku či videozáznam.
Jak již Deník informoval, Soňa Illeová se nevrátila z podnikového večírku v noci na 20. prosince. Kolegové se nejdříve bavili u Maxe a pak se přesunuli na bowling. Před podnikem pak byla Soňa několikrát v noci viděna, jak se byla nadýchat čerstvého vzduchu. Zde její stopa končí. Následně ještě podle svědka seděla v parku na lavičce.


Konec nadějím přinesl 1. březen, kdy rybáři našli její tělo ve Vodičkově tůni na Jemčině u obce Val. Byla svlečená, s rukama svázanýma za zády.