Jako z filmu vypadalo loupežné přepadení které se odehrálo loni v listopadu.Na vlastní kůži ho zažil pražský podnikatel. Událost, která se stala loni v listopadu, zveřejnili policisté až nyní, kdy se jim podařilo závažný trestný čin dovést do úspěšného konce. Pachatelům hrozí až deset let za mřížemi.

Muž se do Soběslavi vydal z Prahy na sjednanou obchodní schůzku. Na objednané zboží s sebou vezl předem domluvenou částku 200 tisíc korun. Na místě schůzky na něj čekali dva obchodní partneři. Brzy zjistil, že jde o dobře připravenou léčku. Události dostaly rychlý spád.

„Než se podnikatel z Prahy nadál, měl u hlavy přiloženou střelnou zbraň a pod důraznou hrozbou jejího použití mu nezbylo, než se útočníkům podvolit. Ti jej srazili na zem, svázali lepicí páskou a oči zakryli šátkem. Následně jej odvlekli do připravené dodávky, kde ho položili na podlahu nákladového prostoru. Zde jej prohledali, odcizili mu osobní doklady, mobilní telefon a připravenou finanční hotovost,“ popsal okamžiky, které následovaly, mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek a dodal, že pachatelé podnikateli sebrali i klíče od jeho osobního auta, odkud ukradli GPS navigaci a blok s obchodními poznámkami.

Po ujetí deseti kilometrů vyhodili podnikatele v lese. Přitom došlo ke zranění a muž utrpěl tržnou ránu na hlavě. Oba pachatelé ho varovali. Jakmile to, co se mu stalo, někomu oznámí, vyvraždí celou jeho rodinu. Následně z lesa odjeli. Zraněnému muži se podařilo vysvoboditz lepicí pásky, najít cestu z lesa a zavolat pomoc.

Události nabraly rychlá spád. Případu se okamžitě začali věnovat nejzkušenější táborští kriminalisté. V sázce byl život nejen podnikatele, ale i jeho rodiny. To byl důvod, proč o loupežném přepadení nebyla informována média a následně ani veřejnost. Specialisté, na závažnou trestnou činnost pracovali intenzivně několik měsíců. Měli co do činění s pachateli, kteří se na loupež připravili opravdu důkladně a zahladili po sobě všechny stopy. Po třech měsících intenzivní práce se podařilo policistům přesto získat tolik informací, že na jejich základě už šli najisto.

Pro pro dvojici mužů (33,37) z Českobudějovicka si kriminalisté došli v závěru minulého týdne ve spolupráci se zásahovou jednotkou. Pod tíhou důkazů se lupiči přiznali. Za zločin loupeže, spáchaný ve formě spolupachatelství jim u soudu hrozí odnětí svobody na dobu až deset let.