Těm se téměř podařilo čapnout zloděje přímo u činu.
Do prodejny potravin v Želči se lapkové vydali v úterý 6. ledna 2009 ve tři ráno. Přestože vládla hluboká noc, některým občanům jejich počínání neuniklo a zavolali policisty. Ti se na místo okamžitě vydali a jejich rychlost pak ověnčil úspěch.
„Na místě z výpovědi svědků zhodnotili situaci a zahájili pátrání. Horká stopa je dovedla až na lesní cestu za Hlavatcemi, kde uviděli Ford Escort s tříčlennou posádkou,“ popsal začátek úspěšné akce mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.
Rychlý zákrok pak potvrdil, že zkušení policisté měli správný instinkt, který je dovedl přímo k pachatelům.
Na místě zadrželi tři mladíky ve věku 27, 26 a 22 let i s lupem: 378 krabičkami cigaret různých značek v hodnotě téměř 23 tisíc korun.
„Dalším šetřením se ukázalo, že nejstarším z uvedené trojice je recidivista, který je podezřelý i z vykradení dalších prodejen v Plané nad Lužnicí a Klenovicích z nedávné doby, a dokonce i dalších prodejen na území republiky i mimo Jihočeský kraj,“ dodal Doubek.
Prozatím mu policisté prokázali skutky se škodou za téměř 160 tisíc. Případ si tak převzali táborští detektivové služby kriminální policie a vyšetřovaní.
Dvojice mladších pachatelů je stíhána na svobodě, na výše zmíněného recidivistu pak policisté podali podnět k návrhu na vzetí do vazby. O dalším osudu celé trojice bude rozhodovat soud.
„Myslím, že za profesionální zákrok si hlídka policistů ze Sezimova Ústí zasluhuje plné uznání,“ chválil Doubek.