V pondělí 26. září kolem poledne zazvonil neznámý muž na zvonek u jednoho z bytů v Budějovické ulici v Táboře.

"Otevřela mu seniorka, které sdělil, že se v domě budou měnit radiátory. Za pomocí této smyšlené legendy se vloudil do jejího bytu. Žena ho nechala volně pohybovat po bytě. Nakonec muž požadoval za výměnu radiátoru peníze, které žena před ním vyndala ze své skrýše. Poté jí muž požádal, aby šla do vedlejší místnosti ztlumit topení, což seniorka učinila. Zloděj využil příležitosti a odcizil jí veškerou finanční hotovost a platební kartu s PINem, z které následně učinil dva nepovolené výběry," uvedla policejní mluvčí Lenka Pokorná a dodala, že podvodník poškozenou obral o téměř 40 tisíc korun.

Policisté podle jejích dalších slov zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Po pachateli intenzivně pátrají.

"Upozorňujeme občany, zejména starší generace, aby dbali větší opatrnosti při kontaktu s cizími lidmi. Do bytu nepouštějte nikoho cizího! Při jakékoliv pochybnosti si vše pečlivě ověřte. Pokud se má jednat o zaměstnance nějaké firmy, nechte si ukázat průkaz, nebo si vyžádejte kontakt na jeho zaměstnavatele a informace si ověřte telefonicky na firmě. Pokud se setkáte s podezřelým jednáním, volejte na linku 158," upozornila Lenka Pokorná.