Zloděje, který opakovaně vykrádal auta, vyčmuchal a zadržel policejní pes Rony z českobudějovického oddělení Policie ČR.
„Minulý týden v pondělí vyjeli v noci policisté ze skupiny služební kynologie do českobudějovické ulice U Jeslí v Suchém Vrbném, kde se někdo vloupal do auta,“ říká policejní mluvčí Regina Tupá.


Půlnoční zloděj
Půlnoční zloděj rozbil okénko u zadních dveří osobního vozidla Ford Escort a ukradl věci, které uvnitř nalezl. Na místo činu dorazil policejní psovod se služebním psem Ronym.
„Pes zachytil pachovou stopu pachatele a sledoval ji po ulici U Jeslí směrem k ulici Vodní,“ pokračuje Regina Tupá. „Na křižovatce obou ulic se pes vydal vlevo směrem k Rudolfovské třídě. U kamenného mostu se zastavil a štěkotem označil osobu, která se schovávala pod mostem v potoce.“
Policisté vyzvali ukrývajícího se muže, aby vylezl. Když pachatel nereagoval ani na opakovanou výzvu, pustili policisté Ronyho pod most. Teprve potom vystrašený zloděj raději uposlechl a vylezl ven.
„Zadrženým pachatelem byl třiadvacetiletý muž z Českobudějovicka, který se nezákonného jednání již v minulosti dopustil,“ uvedla Tupá.
„Při prohlídce policisté u mladíka nalezli věci, které z fordu ukradl. Vzal si z něj značkovou dámskou bundu, discmana a také krabičku cigaret.“ Ukradené věci policisté majitelce vozidla v pořádku vrátili.
„Policisté dále zjistili, že se muž koncem září a začátkem října vloupal do dalších čtyř osobních vozidel v Českých Budějovicích. Terčem jeho zájmu byla především autorádia a nářadí, jednou odcizil dokonce i autolékárnu.“
Nejenom vykrádání zaparkovaných aut patřilo k jeho koníčkům. Muž se osmého října vloupal do penzionu v Biskupské ulici, kde ukradl 1800 korun.
„Svým nezákonným jednáním tak způsobil škodu v celkové výši 26 900 korun,“ doplnila policejní mluvčí Regina Tupá.
Třiadvacetiletý muž teď čelí trestnímu stíhání pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže vloupáním a poškozování cizí věci.