Na čtrnáct let a čtyři měsíce do věznice se zvýšenou ostrahou se odebere muž, který v září loňského roku před ubytovnou v Humpolci po vzájemné hádce napadl nožem svého spolubydlícího. Uhradit má také náklady zdravotní pojišťovny ve výši necelých čtyřiceti tisíc korun a tři tisíce euro poškozenému.

„Měl jsem ruku na noži, ale nevím, jak se to stalo, spíš jsem ho jen tak objal,“ tvrdil během předcházejících soudních líčení obžalovaný s tím, že nůž venku na stole zůstal po společné večeři.

Tomu však trestní senát pod vedením Ondřeje Kubů neuvěřil. Podle výpovědi zraněného i dalších svědků mu totiž vyhrožoval pobodáním a pro nůž si do kuchyně došel. Za nepravděpodobné to označil i soudní znalec. „Pronikání nože směrem zdola nahoru tomu neodpovídá,“ uvedl.

„Verze obžalovaného je nevěrohodná. Navíc se před soudem zpovídá již z druhého pokusu o zabití člověka, a i tehdy se popisoval jako pouhá oběť okolností,“ uvedl předseda trestního senátu.

Svou o 11 let mladší družku totiž Marius Ivan po hádce a následném bití shodil z balkonu ze čtvrtého patra, za což si v Rumunsku odseděl pět let. I tehdy šlo podle jeho tvrzení o pouhou náhodu. „Neshodil jsem ji, sklouzla tenkrát sama,“ přiblížil soudu svůj pohled na dřívější incident.

Obžalovaný se proti rozsudku na místě odvolal.