Tentokrát v noci na 15. duben u Kaplice povalil 21letou dívku, s níž trávil odpoledne, zbil ji a přinutil ji vrátit se do skříňové avie, z níž mu předtím utekla.
Svlékl ji, škrtil, bil a snažil se o soulož. Pod pohrůžkou zabitím ji přinutil následovat ho do jeho bydliště. Vysvlékl ji, a když se bránila, bil ji do obličeje. Osahával ji a vykonal na ní pohlavní styk. Zabránil jí v odchodu, přinutil ji znovu se svléct a onanoval na ní.

Obžalovaný styk přiznal, ale popřel, že by proti dívce užil násilí. V maringotce se prý líbali, navzájem se svékli a pokoušeli se o soulož. Při tom zjistil, že dívka si na podlaze ušpinila vlasy. Na jeho návrh si je šla umýt k němu na ubytovnu. Pomáhal jí, ale byla hysterická, řvala na něho, až jí dal pár facek a ona jemu pěstí. Pak ho prý poškozená svedla k pohlavnímu styku a nato ho ještě jednou dovedla rukou k orgasmu. Rozčílilo ho, když mu prý řekla, že nebere antikoncepci, nadával jí, udeřil ji a ona pak odešla.

Jejíma očima

Dívka potvrdila, že s obviněným popíjeli, a popsala děj tak, jak jej konstatoval soud. V avii ji povalil na podlahu mezi střepy a vazelínu. Stáhl jí kalhoty, stále ji fackoval, pokoušel se o styk. Výhrůžkami ji donutil jít na ubytovnu. Vysvlékl ji, stále ji fackoval, osahával ji a vykonal na ní pohlavní styk.
Nenechal ji odejít, klekl si na ni a onanoval. Když se jí podařilo utéct, doběhl ji a vyhrožoval jí, že když to někomu řekne, zabije ji i její matku.
S obviněným předtím kamarádila kvůli drogám, jeho vyznávání lásky však kategoricky odmítala.

Psychiatr u Aleše Š. shledal disociální poruchu osobnosti vyznačující se nebráním ohledu na to, co cítí jiný člověk. Jeho stav je léčbou prakticky neovlivnitelný.

Soud uvěřil poškozené a s ohledem na její charakteristiku jako osoby velmi nezralé a naivní akceptoval i její vysvětlení, proč obžalovanému neutekla třeba při potkání známého v Kaplici a proč událost ohlásila až za dva dny.

Okresní soud přihlédl ke dvěma odsouzením Aleše Š. za znásilnění v roce 2004, naposledy k souhrnnému trestu čtyř roků. Vězení opustil letos 29. ledna a za dva a půl měsíce se dopustil nyní žalovaného skutku. Trest mu proto ukládal jako zvlášť nebezpečnému recidivistovi.

Š. se odvolal. Snažil se znevěrohodnit poškozenou, která ho prý křivě nařkla. Krajský soud ale včera jeho odvolání zamítl. Okresní soud zjistil skutkový stav pečlivě a učinil správné závěry.

Předseda odvolacího senátu v odůvodnění poukázal na obdobný průběh předchozích trestných činů obžalovaného. A také na to, že si minulý trest vykonal celý, mimo jiné s 27 kázeňskými tresty. Krátce nato se dopustil dalšího zvlášť závažného činu. Trest za to proto není nepřiměřeně přísný.