Kopáním do vchodových dveří domu na Žižkově náměstí si chtěl vynutit pozornost projíždějící hlídky městské policie devětatřicetiletý podnapilý muž. Strážníkům následně uvedl, že jej přítelkyně odmítá pustit domů a vyhrožoval, že ji potom kvůli tomu zbije.

Dotyčný měl podlitinu v obličeji a byl z něj silně cítit alkohol. Zasahující hlídka ho upozornila na důsledky, které by mohly nastat v případě, že bude pokračovat v dalším protiprávním jednání. Opilec se ke strážníkům choval velmi agresivně, nicméně poté se uklidnil a odešel do nedalekého baru.

Po chvíli však byl opět zachycen městskou kamerou, jak leží před vchodem do uvedeného domu. Po probuzení strážníky byl muž ještě více agresivní a vulgární. "V momentě, kdy měl v úmyslu jednoho z nich odstrčit, byl zpacifikován a vzhledem k silnému odporu, jenž kladl, mu byla mu nasazena i pouta. Po nezbytné prohlídce lékařem zdravotnické záchranné služby skončil v péči personálu Protialkoholní záchytné stanice v Českých Budějovicích. V jeho dechu hlídka naměřila 1,3 promile alkoholu. Strážníci nevyloučili ani pravděpodobné užití jiné návykové látky," doplnil informace mluvčí městské policie Pavel Šimek.