Celkem již čtvrtého obhájce bude mít vazebně stíhaný František Lalák z Tábora, který čelí obvinění 
z vraždy ve stadiu přípravy 
a nedovolené ozbrojení.

Dnes dopoledne  se v soudní síni čtyřiašedesátiletý muž téměř zhroutil, stěžoval si na svůj špatný zdravotní stav, ale hlavní díl kritiku seslal 
na svého ustanoveného obhájce. „Pan doktor mi do očí lže, neustále mi tvrdí, že si pletu jabka s hruškama, psychicky mne deptá a spíš by se hodil na kněze," vykřikoval v síni směrem k předsedovi senátu Petru Černému, který obhájce Ivo Danielowitze na základě žádosti obžalovaného zprostil obhajoby a hlavní líčení tím musel přerušit.

František Lalák se tím ale připravil o nové posuzování důvodů pro jeho vazební stíhání.  „Pan Lalák má učebnicové příznaky narušení osobnosti, snažil jsem se s ním spolupracovat, ale potřebuje psychiatra a psychologa," uvedl "odvolaný" Ivo Danielowitz.

František Lalák se měl letos v létě dopustit přípravy vraždy své přítelkyně, se kterou žil 12 let. Svědkům, třem mladíkům, měl za její likvidaci nabídnout  třicet tisíc korun. Ti si peníze ale nevzali a šli ho udat. Paní D. nevěří, že by její přítel plánoval její vraždu a dál za ním dojíždí do věznice. Se třemi obyvateli tak zvané Fišlovky se obžalovaný František Lalák setkal v domě v Lužnické ulici v noci, když přijel za D., která se sem nastěhovala. Jak Táborskému deníku řekla, v tu dobu se od něj chtěla odloučit.

Hlavní líčení  bude pokračovat až v lednu.