K soudu se včera dostal příběh násilí, který se odehrál za zdmi měšického zámku letos v únoru. Impulzem brutálního útoku, který oběť nepřežila, bylo štěně.
Šestadvacetiletý Milan Č. nezastírá, že svého známého ukrajinské národnosti mlátil dlouhé minuty. Pak si šel zakouřit a zřejmě i nabrat sílu k dalšímu útoku. Když si u toho sám poranil ruku, spěchal k lékaři. Surově zmláceného Ukrajince ale nechal zemřít.

Krajský soud případ řeší jako loupež, protože napadený muž přišel i o peněženku s téměř deseti tisíci korun. Útočník částí peněz splatil dluh, ostatní si nechal.

Ve čtvrtek 13. února Milan Č. nemá vůbec dobrou náladu. Den předtím se pohádal 
s manželkou, doma si sbalil kufry a na noc přišel k milence do zámku. Společně propili celou noc a ráno se k nim přidal i později napadený muž, který v zámku také bydlel.

Činu obžalovaný lituje

„Moc mě mrzí, jak to dopadlo, kdybych mohl, vrátil bych to zpátky," říká obžalovaný mezi řečí, v níž soudci Petru Černému odpovídá 
na otázky ze svého rodinného prostředí. Biologického otce nepoznal, ve školách měl kázeňské prohřešky, od šesté až do deváté třídy sníženou známku z chování, chodil 
za školu, chtěli ho vyloučit 
z učení, teď nemá práci. Ukrajinec ani nebyl první, na kom si zlost a neúspěchy vybíjel.

Když „zámeckou" společnost na chvíli opustil a šel 
si domů pro další osobní věci, zastihla ho zpráva od přítelkyně, že Ukrajinec D. napadl jeho štěně. To se mu stalo osudným. Milan se vrátil a neznal slitování, krev z D. stříkala na všechny strany, úderům se už neměl sílu bránit.

Ani dalším osobám, které nyní v případu vystupují jako svědci, se jeho agresivitu nepodařilo zastavit. Společně pak dobitého muže uložili 
do jeho postele. Milan odjel 
na polikliniku, mladší žena dohlížela na polomrtvého D. Netrvalo dlouho a už jeho tep nenahmatala. Teprve potom zavolali záchranku.

„Když to slyšel, řekl: ,Teď jsem vrah' a sesypal se," vypověděla svědkyně, která pro policii měla vymyslet jinou verzi příběhu: že zbitého D. našli před zámkem. Nakonec se ale Milan přiznal.

Zatímco odmítá, že by D. kopal a šlapal mu na krk, jedna svědkyně zmiňuje i mlácení hlavou o dlažbu.

Hlavní líčení dnes pokračuje výpověďmi znalců a předseda senátu předpokládá, že by mohl vynést i rozsudek.