Policisté upozorňují občany na opakovaný výskyt muže, který se je snaží okrást a používá k tomu následující trik. V prodejnách potravin, v restauracích či na benzinových čerpacích stanicích si nakoupí zboží v hodnotě do padesáti korun a zaplatí bankovkou v nominální hodnotě 1 000 korun. Tu následně požaduje vrátit a zboží zaplatí drobnými mincemi, nejčastěji kovovou padesátikorunou.

Následně zabaví obsluhu dotazy na jiné zboží, nejčastěji drahý alkohol. Ten posléze odmítne koupit a poté vyžaduje od obsluhy vrácení tisícikoruny, kterou údajně nedostal zpět a navíc se dožaduje jejího rozměnění na bankovky nižších nominálních hodnot.

Tímto způsobem okrádal občany dne 21. března v Bechyni. Ve dvou zjištěných případech se obsluha nenechala oklamat, ve dvou dalších byl muž úspěšný. Dle zjištěných poznatků se jedná o muže ve věku 30 - 35 let, vyšší, hubené postavy, snědé pleti a krátce střižených, černých vlasů. Oblečen byl do riflových kalhot světle modré barvy a červeného trička či polokošile. Pohybovat by se měl ve společnosti ještě jedné, blíže neurčené osoby, ve starším vozidle stříbrné barvy, zřejmě tovární značky Ford Escort.

Policisté před tímto mužem obyvatele varují a žádají každého, kdo se s ním nejen na Bechyňsku setkal, či by měl k jeho osobě a jeho podvodnému jednání další informace, aby je sdělil policistů bechyňského obvodního oddělení na telefonním čísle 974 238 750, případně na policejní lince číslo 158.