Zřejmě chtěl jen nasát tu správnou sportovní atmosféru. Cestou na nedělní fotbalové utkání v Českých Budějovicích fanoušek ostravského Baníku vystoupil již v Táboře a navštívil na táborském zimním stadionu hokejový zápas.

Mimo atmosféry nasál ve větší míře i alkohol a cestou ze zápasu dal průchod svým vášním v ulici Václava Soumar. Vykřikoval vulgární hesla a jeho agresi nezůstaly ušetřeny ani popelnice, do nichž bouchal. Hůře dopadlo osobní auto tovární značky Hyundai, které stálo zaparkované v té samé ulici.

„Vyzbrojen kovovým „boxerem“ udeřil pěstí do přední kapoty. Jeho počínání však neušlo majitelce vozidla. Díky jejímu příteli byl pachatel na místě zadržen a k incidentu byli přivoláni policisté. Ti agresivního čtyřiadvacetiletého mladíka zpacifikovali. V jeho dechu následně naměřili hladinu alkoholu ve výši 1,5 promile“ informoval k případu mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek. Škoda na poškozeném autě byla odhadnuta na 20 tisíc korun.

Jednání pachatele tak policisté kvalifikovali jako přečin poškození cizí věci. Případ zpracují ve zkráceném přípravném řízení a o potrestání mladíka tak bude rozhodovat soud. Ten mu mimo jiné může uložit trest odnětí svobody do výše až jednoho roku.