"Oznamovatelka dodala, že ženě nabídla, že zařídí veterinární péči, což ale odmítla. Nutno podotknout, že s touto dámou bývají občas problémy. Je totiž notorická alkoholička," přiblížila událost tisková mluvčí MP Jaroslava Krejčová.

Nebyl to příjemný zásah. "V bytě byl šílený smrad, pes ležel v tratolišti krve. Při manipulaci s uhynulým zvířetem se svědkyni, která se snažila strážníkům pomoci, několikrát udělalo nevolno," dodala.

Pes byl převezen na veterinu do kontejneru na mrtvá zvířata. Majitelka byla informována, že bude muset náklady uhradit. "Kvůli její opilosti byl pořizován kamerový záznam," pokračuje mluvčí.

Že to vzhledem ke všem okolnostem byl mimořádně vyhrocený případ, o tom svědčí i slova oznamovatelky, která na sociální síť Strakoňáci napsala: „Chtěli bychom poděkovat hlídce MP, která sloužila v noci z 20. na 21. července za vstřícnost a pomoc s odvozem uhynulého pejska. Vzhledem k tomu, že situace na místě byla i dosti komplikovaná a velmi nepříjemná všem zúčastněným, chovali se velmi profesionálně a ochotně. Děkujeme!“

Městská policie případ předala k prošetření státní policii.