Na případu pracuje regensburské státní zastupitelství ve spolupráci s cizineckou policií ze stanice ve Furth im Waldu už od roku 2019. Obviněni byli 54letá žena a 61letý muž, kteří měli nelegální obchod organizovat. Jak píší německé servery, vykupovali štěňata zejména ze zařízení v České republice, ale i od jiných východoevropských chovatelů. Zvířata byla poté předávána německým překupníkům, kteří je nabízeli na internetových inzertních portálech jako čistokrevné psy chované v Německu. Ve většině případů mělo jít o štěňata plemen Maltipoo a Golden Doodle, která jsou u kupujících oblíbená, neboť jsou vhodná do rodin či k alergikům. Kvůli věrohodnosti byla některým zájemcům ukazována čistokrevná fena, která byla vydávána za matku štěňat, ve skutečnosti jí ale nebyla. Někdy dokonce štěňata nebyla vůbec z plemene, za které byla vydávána. Dalším problémem bylo, že zvířata byla od svých matek oddělena příliš brzy a někdy byla přepravována na velké vzdálenosti. Kvůli tomu často onemocněla a v mnoha případech předčasně uhynula.

Soud skupiny osob z České republiky, kterou policie viní z pašování drog třeba do Austrálie.
Žena si z údajných pašeráků pamatuje především bývalého moderátora Slávka Bouru

Kromě organizátorů byli obviněni i dva překupníci - 52letý muž a 46letá žena. Na podvodu se navíc podle obžaloby podíleli tři němečtí veterináři. Jsou obviněni z toho, že pro většinu štěňat vydali prázdné průkazy EU pro domácí mazlíčky a očkovací průkazy, aniž by psy očkovali nebo vyšetřili.

Státní zástupce odhadl výtěžek gangu na 200 000 euro. Krajský soud v Regensburgu nyní musí rozhodnout, zda bude obžaloba připuštěna k hlavnímu líčení.

Z natáčení seriálu Místo zločinu České Budějovice.
Začal seriál Místo zločinu České Budějovice, 1. díl odhalil vraždu na Krumlovsku

Obdobný případ řeší policie i na západě Čech. Početná rodina z Plzně podle obvinění, které padlo vloni na podzim, odebírala štěňata z pochybných chovů a pak je obratem prodávala přes inzertní portály, přičemž uváděla kupujícím nepravdivé informace a vydělávala tak nemalé částky. Se zvířaty navíc členové rodiny zacházeli tak hrozně, že novým majitelům ve dvou desítkách případů krátce po převzetí uhynula nebo musela být utracena pro beznadějný stav. Pokud gang psa či fenku neprodal, neváhal ho hodit třeba do popelnice a nechat tam zemřít.